avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Activitate ionela1965

Activitate ionela1965

Răspuns la discuția Succesiune
Multumesc
Răspuns la discuția Succesiune
Va multumesc frumos
Discuție Succesiune
Imi cer scuze,imi este și rusine pt ca am pus multe întrebări, multumesc tuturor pt răspunsurile date,acum ma confrunt cu o problema,după decesul mamei am făcut succesiune avem certificat de moștenitor (suntem 3 frati)Acum dupa decesul tatălui ne confruntam cu o problema pt succesiune, daca vom câștiga judecătoria ne va da un certificat de moștenitor ca și cel pe care il avem prin notariat dupa decesul mamei,sau ne va da un certificat de moștenitor pe tot ce avem de împărțit dupa decesul ambilor părinți,adică vom avea 2 certificate de moștenitori fiecare dupa părinți,sau unul singur dupa părinți,nu stiu daca am explicat corect,se cumulează intrunul singur.va multumesc.
Răspuns la discuția Concubinaj
Va multumesc
Răspuns la discuția Concubinaj
Multumesc
Răspuns la discuția Concubinaj
Sa inteleg ca fata va plăti creditul,el nu i va da nici un ban și va rămâne cu casa?
Răspuns la discuția Concubinaj
Buna seara,fica mea a trait cu un baiat 5 ani acum 6 luni sau cununat,inainte de cununie fica mea a facut un credit de 30000 lei pt a cumpara o casa la tara de la rudele baiatului,de 3 saptamani sau despartit si vor divorta,el ramane cu casa si fata cu creditul? Intrebarea mea ce sanse are sa si recupereze bani pt creditul care la făcut daca il da in judecata ,nu au făcut actele pe casa .multumesc
Discuție Concubinaj
Dacă au trăit 5 ani in concubinaj și a făcut un credit pt a cumpara o casa apoi sau cununat legal și sau despărțit în fapt,poate primi bani creditului inapoi? Multumesc
Buna ziua, as dori sa ma ajuți cu un raspuns daca se poate,tatăl cumnatei a semnat un acord cu vecinul de lipire zidului casei de casa lui,tatăl cumnatei a decedat iar ea a devenit proprietar cu acte,întrebarea este dacă ea devenind acum proprietar poate anula ce a semnat tatăl ei ,poate obliga vecinul sa și fărâme sau sa isi mute zidul de lângă casa ei.multumesc.
Răspuns la discuția succesiune

Multumesc pt raspuns.
Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dacă nu se prezintă la notar, nu se va dezbate nicio succesiune, fiind nevoit să apelați la o acțiune în instanță cu acest obiect.