avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Activitate Emilia87

Activitate Emilia87

Răspuns la discuția urgenta-neplata pensie
lucrulile aceastea le stiam da cum sa plateasca daca nu are sa se duca sa fure sa duce in puscarie cand a avut a platit vreau un raspuns ecxact face puscarie da sau nu. e e un an ca nu plateste va multumesc
Răspuns la discuția urgenta-neplata pensie
pai si daca nu are da plateasca face puscarie cu un copil de 3 luni
buna ziua ,as avea nevoie de un sfat urgent sora mea e divortata cu 2 copii si copii sant la fostu sot platea pensie alimentara a ramas fara servici e in italia traieste cu un italian are si un copil de 3 luni nu are bani sa plateasca ce sar putea intampla face puscarie multumesc.
Buna ziua am fost casatorita si am 2 copii sant divortata Judecatoru a decis ca copii sa ramana la fostu sot ,eu am plecat in Italia sa lucrez am cunoscut un italian si peste 5 luni o sa avem un copil traim inpreuna,la copii le platesc pensie alimentara ,.Au trecut 3 anni acuma nu mai am posibilita sa le trimit pentruca nu mai lucrez ,fostu sot ma ameninta ca ca se duce si omoara mama mea ,ca da foc la casa ,ca cand ma duc acasa ma omoara si pe mine, de cand am divortat ma ameninta mereu ,dar daca o persoana nu are cu ce sa plateasca trebuie sa se duca la furat .as vrea sa stiu ce sar putea face sa am o viata fericita?[
Răspuns la discuția vreau un alt copil
Va multumesc ca miati raspuns sant 2 anni ca platesc am platit mult mai mult decat a hotart judecatoru acuma sant faro servici ma intretine omu cu care traiesc .O sa fac si imposibilu ca sa le trimit sant copii miei dar soarta nu a fost ca lor sa stea cu mine. Daca eu am un servici stabil si o casa as putea sai iau la mine ? Multumesc
Buna ziua sant divortata am 2 copii cu fostu sot, copii sant la el platesc pensie alimentara acuma traiesc cu un alt om si el vrea un copil .Daca fac un copil no sa mai pot sa platesc ce se va intampla?
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Buna ziua ,in general daca o persoana nu are posibilita sa plateasca face puscarie? va multumesc ca ati raspuns.
Am divortat si am 2 copii trebuie sa platesc pensie alimentara am pierdut serviciu si nu am cum sai platesc ce sa intapla ?
Răspuns la discuția Probleme cu fostul sot
Deoarece eu locuiesc în Italia poate profitare de structura juriului Model de Consulatul Român din Italia? Sau ar trebui să merg la un trubunale CEE de a solicita dreptul meu de a-mamă?
Răspuns la discuția Probleme cu fostul sot
Buna ziua dupa divort eu trebuie sa platesc 200 ron dar eu le trimit mai mult ,copii nu-i i-am vazut de un an ,acum 2 saptamani am fost dar nu ma lasat sai vad am fost pana la poarta dar nu a vrut .Eu vreau ca copii sa creasca cu mine dar nu sa poate in Romania nu am nici o posibilita sa cresc 2 copii in Italia da pentruca lucrez. Va multumesc