Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cand 2 persoane se divortiaza
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cand 2 persoane se divortiaza

Buna ziua am fost casatorita si am 2 copii sant divortata Judecatoru a decis ca copii sa ramana la fostu sot ,eu am plecat in Italia sa lucrez am cunoscut un italian si peste 5 luni o sa avem un copil traim inpreuna,la copii le platesc pensie alimentara ,.Au trecut 3 anni acuma nu mai am posibilita sa le trimit pentruca nu mai lucrez ,fostu sot ma ameninta ca ca se duce si omoara mama mea ,ca da foc la casa ,ca cand ma duc acasa ma omoara si pe mine, de cand am divortat ma ameninta mereu ,dar daca o persoana nu are cu ce sa plateasca trebuie sa se duca la furat .as vrea sa stiu ce sar putea face sa am o viata fericita?[
Obligatia de mama a celorlalti doi copii , chiar daca ati nascut inca un copil din alta relatie subzista in continuare.
Nu trebuie sa uitati ca sunteti si mama celorlalti doi
Puteti formula o actiune de reducere a pensiei de intretinere , urmand a se lua in calcul venitul minim pe economie si faptul ca aveti inca un copil.
Eu cred ca in aceasta consta fericirea pe care o cautati pentru ca in situatia in care nu va veti ajuta si ceilalti doi copii , fericirea pe care o cautati nu poate exista sau nu poate fi deplina.
Totusi sunteti mama ...