avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Activitate pappzelma

Activitate pappzelma

Buna ziua,
As dori sa ma interesez daca meditatiile in particular sunt interzise prin lege ori daca profesorii sunt obligati sa-si declare veniturile obtinute prin meditatii? De asemenea as dori sa intreb daca exista vreo prevedere legala care sa precizeze sanctiuni pentru profesorii care nu declara meditatiile la fisc?
Va multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Buna ziua,
As dori sa ma interesez daca meditatiile in particular sunt interzise prin lege ori daca profesorii sunt obligati sa-si declare veniturile obtinute prin meditatii? De asemenea as dori sa intreb daca exista vreo prevedere legala care sa precizeze sanctiuni pentru profesorii care nu declara meditatiile la fisc?
Va multumesc.
Asta inseamna sa fii neinformat (ca sa nu zic tanar si prostut, ori neinteresat). Nu ar fi trebuit sa aman. Multumesc pentru proptitudine. As mai avea doar o intrebare. Fiind din Satu Mare si studenta in Targu Mures, trebuie sa ma adresez Casei de Pensii din din SM, sau por rezolva problema la Targu Mures?
Va multumesc pentru raspunsul prompt, imi este de mare ajutor:D
Ma numesc Papp Zelma si as avea urmatoarea intrebare. Am 22 de ani si sunt studenta in anul 4 la Farmacie (durata 5 ani, curs de zi). Tatal meu a decedat in anul 2001. La data respectiva aveam 13 ani si de atunci eu primesc pensia de urmas pe cardul, contul mamei mele, care, la randul ei, transfera suma respectiva pe contul meu. As dori sa primesc pensia direct pe cardul, contul meu bancar,
fara intermediar. Care sunt pasii de urmat sau conditiile pentru acest lucru? Este nevoie de acceptul parintelui ramas in viata (in acest caz al mamei)? Va rog ajutati-ma cu niste informatii, e destul de urgent. Va multumesc frumos.