avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Activitate michy

Activitate michy

ASTEPTATY VOI MULT SI BINE PANA VETI FII ANUNTATI OFICIAL
VA INTRA ANUL ACESTA
de unde stiti ca nu se va schimba c.p
este schimbat tot de anul trecut se asteapta doar o data in care va intra c.p.
codul penal va fii schimbat odata cu codul civil
asteptam , nu mai este asa mullt timp ,codul civil se schimba in octombrie iar codul penal undeva prin 2015 ---de ce ,pentru ca este schimbat c.p dar vor ei sa mai astepte sa ce??????????????????????????iar despre cei 5 ani care se vor scadea fiecarui condamnat ,nu aveti de unde sa stiti pentru ca dmv cititi si nu veti sti niciodata daca asteptati sa intre in vigoare ,iar cand va intra in vigoare atunci va sti toata lumea inclusiv cei care asteapta o data axacta NU
CUM SUNTETI DMV
ce nu intelegeti k la toti cei condamnatii definitiv se va reduce din pedeapsa care o are 5 ani
la trib nu cred ca vin hotararii pe care dmv nu aveti de unde sa le stiti decat atunci cand se va intra c.p
a spus foarte simplu ---- celor condamnatii definitiv se va lua 5 ani indiferent daca e recidivist sau nu
CE NU INTELEGETI?C.P nu se poate schimba in etape si ani diferiti.anul acesta se schimba si civilul si penalul.astept sa se schimbe c.p. si ve-ti cedea ca ceea ce vam spus e adevarat.
lunile astea se va schimba codul penal si se va lua 5 ani din pedeapsa celor condamnatii definitiv.nu mai intreba k oricum tu intrebi ceva iar ei inteleg alceva si raspund la intrebarii asa cum stiu ei.anul acesta se va elibera.in momentul in care se va schimba c.p ,daca acum in septembrie nu se anunta nimic sigur in noiembrie cel tirziu.daca aflu ce sigur lasa-mi id tau sa iti pot spune.
Răspuns la discuția pedepse
unde ati vazut sa se schimbe codul in etape si ani diferiti
Răspuns la discuția noul cod penal
exact toti detinutii beneficiaza
Răspuns la discuția pedepse
de unde stiti ca nu va intra in aceasta toamna
anul asta intra sigur
Răspuns la discuția noul cod penal
asa lea venit lor la trib ,dar daca dmv stiti mai bn?vb cand se va schimba codul pen sa vedem cine are dreptate
Răspuns la discuția noul cod penal
imi pare rau dar azi am vb cu un procuror de la trib buc si mia spus foarte sigur ca celor condamnati definitiv indiferent de pedeapsa se va scadea 5 ani
acum in toamna se va schimba si codul penal ,iar toti cei care au fost condamnatii definitiv se va reduce din pedeapsa 5 ani,nu conteaza daca esti recidivist sau primar
cand se va schimba codul penal si se va reduce cu cate 5 ani la toti cei condamnatii definitiv ,atunci sa vedem ce mai spuneti domnilor care stiti sa criticati si nu stiti absolut nimic de schimbarea pedepselor celor condamnatii deja
majoritatea intreaba cu ce ai avantajeaza codul penal pe cei condamnatii definitiv dar nu aveti nici un raspuns,pentru ca nu stiti,mai facetiva si voi relatii printre procurorii si judecatorii poate asa o sa ajutati oameni care sunt necajiti si nu au bani sa angajeze un avokt si isi spun si ei supararea si speranta k cineva ai va ajuta,dar voi faceti mai mult rau nu ai ajuta-ti deloc