avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate machita

Activitate machita

Răspuns la discuția Cum este corect?
Din pacate ..nu....si nu stiu nici unde sa ma interesez..ia cam 1000euro...Am inteles ca banii care ii ia in plus..diurna ..nu se pune la plata....Da....e unicul lui copil...
Sunt despartita de 9 ani.si am in intretinere un copil.....in urma divortului,tatal trebuia sa platesaca 25%din toate veniturile lui...Precizez ca am avut foarte multe probleme medicale cu copilul...tatal neparticipand decat cu pensia alimentara...nu l intereseaza nici internarile in spital...nici medicamentele ptr copil...nici pregatirea....nimic....Spune ca e deajuns pensia...As vrea sa stiu daca asa este?In prezent el este sofer pe tir...la o firma din tara ...dar face curse in comunitate....ca si pensie imi da 450 lei....oare numai atat ii revine sau ar trebui sa dea mai mult...Problemele medicale le pot dovedi cu acte....
Răspuns la discuția Reziliere contract Vodafon


Ionmaut.ion a scris:

Daca ati citi notificarile primite, ce bine ar fi...
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Am fost sunata de la Vodafon ca am o restanta de 1360lei ptr rezilierea unui contract inainte de termen....Asta fiind acum 10 ani...Eu nu mi amintesc sa fi facut asa ceva...
Am fost sunata de la Vodafon ca am incheiat acum 10 ani un abonament inainte de termen si am de plata 1100lei...E normal.?Eu nu mi aduc aminte de acest acest lucru...Sa fi rezilia abonament inainte de termen.
Discuție Procura girant
Baiatul meu este in Anglia...Vreu sa fac un imprumut iar el sa ma gireze...Poate sa imi faca procura acolo pentru a o folosi aici?Sa nu mai fie nevoie sa vina el?Imprumutul il fac la banca Tiriac
Răspuns la discuția Penalitati intretinere
pe lista la fisier apare ptr suma de 140 lei ca fiind PENALIZARE LA SUMA ACHITATA?!
Buna seara.Am avut restante la intretinere incepand cu luna nov.,pana in luna iunie,deci 7 luni,in total 1710 lei.In luna iunie am achitat toata suma,pe chit apare scrissuma pe lunile respective ,penalizari:13,34.La momentul respectiv mi s-a spus ca aceasta este toata suma pe care o am de achitat cu penalizari cu tot.IN luna iunie cand s-a afisat intrtinerea ,pe langa intretinere ,mai am de plata 140 lei PENALIZARE LA PLATA????!!!!!!nu inteleg.In lunile cand nu am platit nu am avut servici o perioada,iar acum am salariul minim pe economie.Va rog sa ma ajutati,ptr ca mi se pare absurda penalizarea.
Buna ziua,
Am handicap accentuat dovedit cu certificat permanent(scurtare la un picior).Vreau sa imi cumpar masina dar nu e nevoie sa fie adaptata pentru handicap.As dori sa aflu care sunt reducerile de care pot beneficia in cazul acesta-imprumut bancar(pentru a cumpara masina),impozit,asigurare.
sotia mea este insarcinata,in ultimul an nu a lucrat,naste in luna ianuarie ,ce ar trebui sa fac pentru a beneficia de indemnizatia pt crestere copil...