avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ludovica

Activitate ludovica

Răspuns la discuția Legea 18
Daca se impoziteaza suma la persone fizice pe Legea 18?
Discuție Legea 18
Dupa ridicarea unei sume de banii: ex "1000 de lei" de la Fondul proprietatea- despagubiri pe legea18, se percep taxe de catre Administratia Financiara, pentru persoanele fizice.
Răspuns la discuția Functie publica
in data de 01.08.2010 am fost trecuta pe functionar public, fiind M3-principal iar din data de 01.05.2013 sunt inspector cu grad de asistent, doresc sa stiu daca dupa cei 3 ani de cand sunt functionar public pot promova si in aceasta treapta.
Seful de personal al institutiei unde lucrez imi confirma ca nu pot sustine examenul de promovare pentru functionar deoarece am fost promovata pe studii superioare.
Doresc sa stiu cum pot beneficia de aceasta promovare si care este temeiul legal. multumesc
Răspuns la discuția Functie publica
la 01.08.2013 se implinesc 3 ani de cand sunt functionar public si am obtinut calificativ de f bine.freeelis a scris:

Era vorba despre gradul profesional debutant, asistent, principal sau superior.


Răspuns la discuția Functie publica
pana sa fiu trecuta pe studii superioare eram M3-principal, cu o vecime de 18 ani in aceeasi institutie, numai ca s-au schimbat denumirea ei
Răspuns la discuția Functie publica
pana sa fiu trecuta pe studii superioare, acum 3 luni, aveam incadrarea functionar public- gradatia M3,
Discuție Functie publica
In urma cu 3 luni, am fost trecuta pe studii superioare, iar pe 01.08.2013, se implinesc 3 ani de cand sunt functionar public.
Doresc sa stiu daca pot promova si conform carei legi. Multumesc pentru colaborare
Discuție anpr
Oare, in ce an,voi beneficia de prima transa de banii, de la anpr. Ei spun asa "plata despagubirilor in numerar s-a realizat in limita disponibilitatilor financiare corespunzatoarei primei transe pana la dosarul inregistrat la nr.03967/29.04.2008". Noi cata rabdare sa mai avem pana intram in posesia banilor. Trebuie sa ne unim fortele si sa mergem sa ne revendicam, ceea ce este de drept al nostru. De exemplu, eu o sa merg si o sa pun sechestru pe doua scari de bloc. Pai evaluatorul pe care l-am platit pentru acest lucru a facut expertiza in anul 2008, si de atunci pana acum eu nu am primit nimic, ce sa fac sa mai fac o alta expertiza si sa-mi cresc nivelul asupra a ceea ce este al meu .X-(
Discuție CEC
La varsta de 3 ani, bunicii mei mi-au facut un carnet CEC si imi depuneau pe el o anumita suma" LUNAR". Cand s-a desfiintat carnetele CEC, nu am fost in tara, iar acum,:sorry: nu stiu cum sa INTRU IN POSESIA BANILOR CARE AU FOST IN CONTUL MEU. vA MULTUMESC
Răspuns la discuția Fondul Proprietatea
nu esti singurul, dar nu se mai elibereaza tituluri la ora actuala,