avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate ROMANIAlibera

Activitate ROMANIAlibera

SOTUL MEU DE2 ANI ESTE TOT PE AREST PREVENTIV.CAT ESTE TERMENUL REZONABIL PT A FII JUDECAT DEFINITIV O PERSOANA INCARCERATA?
Răspuns la discuția SENTINTA PENALA
PAI DA DAR NU SA APLICAT SI NICI NU SA FACUT REFERIRE DE CE!!!!!!!!!!!1
Răspuns la discuția SENTINTA PENALA
DENUNTATOR/TENTATIVA DE OMOR!DENUNTAT/LOVITURA CAUZATOARE DE MOARTE URMAT DE TALHARIA VICTIMEI
Răspuns la discuția SENTINTA PENALA
AM DEPUS RECURS.ESTE MOTIV DE CASARE?
Răspuns la discuția SENTINTA PENALA
AVEM O CERRE DEPUSA IN DOSAR DE APLICAREA Art. 19. - Persoana care are calitatea de martor, in sensul art. 2 lit. a) pct. 1 si 2, si care a comis o infractiune grava, iar inaintea sau in timpul urmaririi penale ori al judecatii denunta sau faciliteaza identificarea si tragerea la raspundere penala a altor persoane care au savarsit astfel de infractiuni beneficiaza de reducerea la jumatate a limitelor pedepsei prevazute de leg.IN SENTINTA PRIMITA NU SE FACE REFERIRE LA RESPINGEREA SAU ADMITEREA CERERI NICI NU FACE REFERIRE CA ESTE DEPUSA CEREREA!CUM SE POATE?

Discuție SENTINTA PENALA
BUNA AS DORI SA STIU INTRO SENTINTA PENALA JUDECATORUL TRE SA MOTIVEZE TOATE CERERILE DEPUSE DE AVOCAT?INDIFERENT CA ADMITE SAU RESPINGE CEREREA?TRE SA LAMUREASCA CA PT CE ADMITE SAU RESPINGE?E POSIBIL SA NICI NU FACA REFERIRE LA UNELE CERERI NICI CA RESPINS NICI CA ADMIS.MA PUTETI LAMURI VA MULTUMESC
Răspuns la discuția dosar in italia
nimic asa compli cat am tot cautat dar la noi e mai usor aparae clar tot portal de istante si merge mai usor #-o
Discuție dosar in italia
puteti sa ma ajutati cu un sait din italia unde ma pot uita la un dosar aflat pe rol?curtea de assize din brescia atat stiu ca acolo se afla dosarul.mersi
Răspuns la discuția cheltuieli de judecata
nare bunuri.
buna.Am si eu o intreabare ce se intampla cu cheltuielile de judecata daca nu avem sa le platim?Iar la persoana care este certetat nu are nici un bun.:Ce se intampla?