avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 261 soluții astăzi
Forum Activitate teodor_russu

Activitate teodor_russu

Discuție discount
Buna ziua, detin un magazin online si sunt autorizat ca Intreprindere individuala. Evidenta contabila o am in partida simpla. Ce acte trebuie sa fac, sau care este procedura in momentul in care doresc sa ofer un discount(personalizat, pentru fidelizare) clientului.

De exemplu vand televizoare la 100 de ron bucata, aceasta valoare figurand si in NIR.
Clientul vrea sa cumpere 2 bucati, iar eu ii acord un discount de 10% doar pentru aceste 2 bucati pe care le achizitioneaza, restul ramanand la pretul normal.
Sper ca am fost inteles.

Multumesc.
Răspuns la discuția Cod CAEN
Deci sa inteleg ca atat timp cat exista aceasta precizare, sunt oarecum limitat?
Discuție Cod CAEN
buna ziua.
in certificatul de inregistrare am specificat urmatorul cod caen: "4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau internet(electronice, accesorii pentru autovehicule)"

Intrebarea mea este daca pot vinde si altceva cu amanuntul prin internet (de ex haine), sau activitatea mea trebuie sa se limiteze doar la accesorii auto si electronice?

Multumesc.
Buna ziua.

O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora prin intermediul magazinelor online?

Ce cod caen ar reglementa aceste activitati?