Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Intreprindere individuala import si comert online
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Intreprindere individuala import si comert online

Buna ziua.

O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora prin intermediul magazinelor online?

Ce cod caen ar reglementa aceste activitati?
Coduri pretabile pentru activitatile enuntate:
- 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4651 - Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
- 4652 - Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
- 4643 - Comert cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodaresc, al aparatelor de radio
- 4647 - Comert cu ridicata al mobilei, covoarelor si a articolelor de iluminat
- 4690 - Comert cu ridicata nespecializat
Va recomand infiintarea unei societati cu raspundere limitata pentru aceste activitati.