avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Intreprindere individuala import si comert online
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Intreprindere individuala import si comert online

Buna ziua.

O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora prin intermediul magazinelor online?

Ce cod caen ar reglementa aceste activitati?
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 23:45, 2 Ianuarie 2011
Coduri pretabile pentru activitatile enuntate:
- 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4651 - Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
- 4652 - Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
- 4643 - Comert cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodaresc, al aparatelor de radio
- 4647 - Comert cu ridicata al mobilei, covoarelor si a articolelor de iluminat
- 4690 - Comert cu ridicata nespecializat
Va recomand infiintarea unei societati cu raspundere limitata pentru aceste activitati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen necesar pentru import diverse produse MihaiTeo MihaiTeo Buna ziua, Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate. Am o firma si as dori sa ... (vezi toată discuția)
Caen_firma it claudia_d claudia_d Am nevoie de cateva coduri CAEN care sa identifice activitate de comert cu ridicata (NU cu amanuntul) pentru componente/echipamente IT dar numai ocazional-nu ... (vezi toată discuția)
Cod caen magazin electronice maiuca maiuca Buna ziua, as dori sa deschid un magazin de electronice, electrocasnice, jucarii. Produsele figureaza ca fiind second-hand, doresc sa le import si sa le vand ... (vezi toată discuția)