avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate danaparaschiv

Activitate danaparaschiv

Răspuns la discuția Plangere
da acolo vreau sa ma adresez.dar unde se depun plangerile?.multumesc
Discuție Plangere
buna ziua.vreau sa formulez o plangere catre procurorul general al romaniei si chiar presedintelui.unde se depun?cui ma adresez.urgent.multumesc
Discuție Furt auto
buna ziua.in urma cu un an de zile am facut plangere la politie pentru furt de masina,masina a fost radiata din buc.si anscrisa an arges cu alte numere si alt propietar normal,problema este ca eu nu am semnat nici un fel de act de vanzare cumparare si figurez incontinuare la circa financiara ca masina este pe rol pe numele meu,adica platesc taxe incontinuare,sa facut proba grafologica si a reesit ca nu am semnat eu nimic.in decursul anului am facut nenumarate plangeri pentru restituirea masini inclusiv politistului pentru tergiversarea dosarului la care mi-a fost admisa ca intemeiata plangerea la parchet.in luna decembrie 2010 m-am prezentat la politie sa vad an ce stadiu mai se afla cercetarile si am fost anuntata ca politistul nu se mai ocupa de caz ci o alta persoana care ma chemat in birou si am fost anuntata ca sa inceput urmarirea penala impotriva vinovatului.tin sa mentionez ca se cunoaste autorul si complicele lui.specific ca acest individ a venit la mine sa ami spuna ca a gresit si ca daca vreau sa retrag plangerea la politie,eu nu am fost de acord si mi-au adus amenintari atat mie cat si familiei mele el impreuna cu coplicele sau.mai grav este ca are acelasi nume cu cel al presedintelui si se foloseste de identitatea acestuia spunand ca ai este nepot si ca nu pot sa fac nimic tot eu fiind cea care are de pierdut.va rog frumos ajutatima cu niste raspunsuri deoarece nu am bani pentru a angaja un avocat.1.cam cat mai dureaza urmarirea penala? 2.daca se ajunge la proces ce daune se cere pentru furt calificat,pentru fals si uz de fals an acte si furt de identitate a unei persoane.3.de ce nu ami pot recupera masina?4.daca pot sa merg mai departe sa fac o plangere la DNA pentru urgentarea anchetei sau ce mai am de facut.va rog frumos ajutatima.va multumesc
Discuție urmarire penala
buna ziua tuturor.as dori sa-mi spuneti ce demersuri se fac la o urmarire penala an cazul autorului,in afara de detectoru de minciuni.multumesc
buna ziua tuturor.am si eu o intrebare.am o plangere la politie de furt de masina de un an si am fost sa ma interesez de el si mi sa spus ca politistu nu se mai ocupa de caz se afla la o alta doamna politista si mi sa spus ca sa anceput urmarirea penala ampotriva autorului.doresc sa stiu daca dupa aceasta urmarire penala al aresteaza sau cand merge dosarul la parchet?va rog sa ma ajutati mai fac vreo plangere la parchet?CE ANSEAMNA SA ANCEPUT URMARIREA PENALA ?