Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

urmarire penala

buna ziua tuturor.as dori sa-mi spuneti ce demersuri se fac la o urmarire penala an cazul autorului,in afara de detectoru de minciuni.multumesc
:offtopic: Interventie moderator: Va rog, aveti acelasi subiect si o gramada de nedumeriri privind urmarirea penala. Toate intrebarile le puteti pune aici. Multumesc.

danaparaschiv a scris:

in cadrul sectiei de politie cine se ocupa de urmarirea penala?cum sa ma adresez?

andymaurul a scris:

Ofiterii si agentii de politie anume desemnati prin ordin al ministrului.Serviciile si birourile de cercetari penale ale politiei fiind desfiintate anul trecut,fiecare compartiment si serviciu operativ al politiei are unul sau mai multi ofiteri si agenti care se ocupa cu urmarirea penala in domeniul compartimentului respectiv.