avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate yuly_6

Activitate yuly_6

Răspuns la discuția PARTAJ IN PROCES DE 4 ANI
Va multumesc o sa va tin la curent cu se intampla :">
Buna ziua dragi prieteni ajuns la capattul nerabdarilor sincer sunt terminata numai stiu ce sa fac unde sa ma duc va rog datimi un sfat.
Am fost in proces de divort sa terminat,apoi in unul de partaj iar aici intervin problemele apartamentul era pe numele lui Instanta mea dat castig 70% din valoarea apartamentului la 2 luni dupa pronuntarea Instantei pers. in cauza a recurs iar intre timp executorul a facut demersurile de evacuare ok apoi a venit timpul evaluatorului sa isi faca treaba iar acesta a constatat ca apartamentul la 2 luni dupa pronuntarea Instantei a fost vandut apartamentul parintilor acestuia .Contractul de vanzare cumparare a fost facut in alt judet caci daca il facea la noi in judet se putea verifica daca este in proces iar acel notar cred ca nu a cerut cartea funciara sau nu a ferificat daca este implicat intrun proces.
Va rog din suflet datim un sfat :(
multumesc mult
Sa vedem ce zice si avocatul ca mia zis sa ma duc nu stiu unde sa solicit o fotocopie dupa contractul de vanzare cumparare caci lui ise pare dubios cum sa putut vinde imobilul dupa ce instanra sa pronuntat
Buna ziua am o problema care pur si simplu vreau sa termin odata cu ea de 4 ani sunt in proces cu fosta sotie procesul de divort sa terminat apoi a urmat cel cu partajul de la imobil sa terminat si acesta anul trecut si acel ni sa dat 50% la fiecare apoi ea a facut recurs la fel a ramas sentinta instantei.
Iar acum dupa toate astea am mers la ecxecutor,ecxecutorul mea zis ca trebuie facuta o reevaluare a imobilului ok nimic de zis cand sa dus evaluatorul sa isi faca treaba cei de la primarie iau zis ca apartamentul numai este al proprietarul X si ca a fost vandut al parintilor acesteia ATENTIE la 2 luni dupa pronuntarea sentintei iar in acest timp sa facut si recurs.Eu unul numai inteleg nimica cum poate sa se vanda un imobil sau un bun care este intrun proces intradevar in cartea funciara era trecuta numai ea.Acum sincer numai stiu ce sa fac dupa 4 ani de procese tot nu sa rezolvat nimica iar mi sa adus la cunostinta caci daca in termen de 3 de la somatia executorului nu mi se da acel 50% aceasta de perscrie si raman pierdut si de acei 50% care mise cuvin numai zic de 50% din cheltuielili de judecata.
Va rog datim un sfat sau indrumatima la cineva care stie ce sa fac.
MULTUMESC MULT
Răspuns la discuția nu inteleg
pai asa mia zis avocatul ca acum am castigat 75% si inainte aveam 50% acum ce sa zic saptamana asta se intalnesc sa vedem cine ramane cu apartamentul si cui ise da valoare din proncentajul ce iese cuvine oricum o sa las un mesaj ce sa intamplat va multumesc
Răspuns la discuția se mai poate face recurs
va multumesc pentru toate raspunsurile acum sa vedem ce o face saptamana asta
Discuție nu inteleg
procesul sa terminat si am castigat 50% din acel apartament apoi fostul meu sot a facut recurs si eu am castigat 75% din acel apartamen si avocatul mea zis ca sentinta este definitiva si irevocabila saptamana asta se duce avocutul cu executorul sa ii faca evacuarea.intrebarea este daca fostul meu sot poate sa mai faca recurs eu vreau sa se termine odata nebunia asta
Răspuns la discuția se mai poate face recurs
a si saptamana asta se duce avocatul cu executorul judecatoresc sa ii faca evacuarea
Răspuns la discuția se mai poate face recurs
pai a facut o data recurs si miau dat castig 75% din valoarea apartamentului pronuntarea este definitiva si irevocabila
buna seara sunt in proces de partaj cu fostul sot de 3 ani am castigat prima oara 50% din apartament apoi a facut recurs si am castigat 75% din apartament mai poate sa faca recurs el ?multumesc mult