avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate codreamaria

Activitate codreamaria

Răspuns la discuția decadere drepturi parintesti
asta sa intamplat cand fetita statea la el dar cand am mers si am luat fetita am mers la politie si am declarat tot ce sa intamplat
Răspuns la discuția decadere drepturi parintesti
avocatul meu mia spus ca avem sanse de castig mari.am toate dovezile puse la dosar si martori care lau vazut cu lovea fetita cand statea la el neam despartit de 7 ani si nu a muncit nicaieri traieste din banii parintilor lui si nu viziteaza copii cat a stat fetita la el eu i dadeam bani fara sa stie tatal cai lua.ia vandut telefonul si aurul care i leam cumparat eu ca sa aiba de baut si foarte multe care nu pot sa spun.a lovit fetita cu picioarele avem martori.nu credeti ca sunt suficiente motivele pentru al decadea din drepturi?????
Răspuns la discuția decadere drepturi parintesti
am angajat avocat dar vreau mai multe pareri .va multumesc din suflet
Răspuns la discuția decadere drepturi parintesti
sa facut ancheta sociala la domiciliul fostului sot si la gasit in stare de ebrietate plus ca mama fostului sot are in crestere un copil de la casa de copii cu probleme mari .fiica mea trebuie sa dea declaratie la sfarsitul lui martie.ce trebuie sa fac unde sa apelez ca sa pot obtine doar eu drepturi .vreau sa iau copii cu mine in strainatate unde am resedinta am loc de munca stabil si situatie economica buna pt a putea intretine si oferi o viata buna copiilor mei.
daca tatal este consumator inrait de bauturi alcolice si este agresiv fata de copii nu are de munca si nu viziteaza copiii nu contribuie cu nimic pentru cresterea copiilor poate fi decazut din drepturile parintesti?mentionez ca nu sa prezentat la primul termen si nici la al doilea la tribunal.am deschis proces de reancredintare minor si de executarea de drepturi doar de catre mama.va multumesc
buna seara!fratele meu a mers la politie in italia si cei de la politie iau spus ca nu poate pleca cu copilul in romania fara acordul mamei si ca trebuie sa mearga la tribunalul pt minori,iau mai spus ca daca pleaca cu copilul in romania fara acordul mamei il poate denunta ca a furat copilul.acolo ca sa mergi la avocat este enorm de scump si dupa cum vam spus nu sia gasit ceva de munca si din acest motiv vrea sa plece in romania nici mama copilului nu munceste va rog daca ma puteti ajuta
va multumesc inca odata.asa si are de gand fratele meu cum ajunge in tara sa deschida proces pt incredintare.
va multumesc din suflet.am mentionat sa mearga la politie acolo ca sa nu aiba probleme sa nul reclame ea ca a luat copilul si a plecat cu el in romania.nu cunosc legile din italia
ea nu este de acord sa vina in romania,acolo nu au gasit de munca si conditiile unde stau nu sunt bune pt copil este egrasie si nu au incalzire este viata copilului in pericol are doar 2 ani baietelul si fratele meu vrea sa plece in romania pt ca negasind de munca banii se termina si nu vrea sa mai stea acolo.daca merge acolo la politie si declara ca vrea sa plece in romania cu copilul din motive ca nu au conditii adecvate de trai credeti ca ar mai avea probleme?copilul figureaza in actele fratelui meu si este trecut domicilul din romania al fratelui meu mama copilului este din alt oras nu are acelasi domiciliu cu copilul si cu fratele meu.va multumesc
buna seara!va rog daca puteti sa ma ajutati.fratele meu este intro relatie care din pacate a ajuns la despartire dar din aceasta relatie a rezultat un copil la care fratele meu la recunoscut si isi iubeste foarte mult baietelul.mama copilului nu este o mama buna nu are grija de copil pleaca de acasa fara sa spuna etc,etc.copilul sa nascut in italia au venit in romania in 2011 fratele meu a facut toate actele necesare pt copil a ajutato sa divorteze de fostul ei sot era inca casatorita cand a nascut baiatul.au plecat iar in italia dar din ce in ce se inteleg tot mai rau fratele meu vrea sa se intoarca in romania pt ca in italia nu mai poate sa stea dar ea nu vrea .fratele meu vrea sa ia baietelul .ce sanse are?