avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate NicolaeLulu

Activitate NicolaeLulu

Răspuns la discuția redobandirea cetateniei romane
Va multumesc foarte mult pt mesaj si informatiile dvstra.

Va doresc toate cele bune.
Răspuns la discuția redobandirea cetateniei romane
Va multumesc foarte mult pt raspunsul dvstra.
Va doresc toate cele bune!
Buna ziua,

In prezent am cetatenia olandeza pe care am obtinut-o in urma renuntarii la cetatenia romana. Aceasta a fost singura modalitate in cazul meu de a obtine cetatenia olandeza. Nu as fi vrut insa sa renunt la cetatenia romana.

V-as ramane recunoscator daca mi-ati putea spune: pot sa redobandesc cetatenia romana fara a pierde cetatenia olandeza, in acest caz in care eu am renuntat `voluntar`la cetatenia romana?

Statul olandez permite ambele cetatenii, intrucat ma incadrez la cazul: `m-am nascut si locuit in Romania pana la varsta de 18 ani`. Din cate stiu , statul roman permite dubla cetatenie.

Multumesc anticipat si astept raspunsul dvstra.
Toate cele bune,
Nicolae Lulu
Inginer


Buna ziua,

In prezent am cetatenia olandeza pe care am obtinut-o in urma renuntarii la cetatenia romana. Aceasta a fost singura modalitate in cazul meu de a obtine cetatenia olandeza. Nu as fi vrut insa sa renunt la cetatenia romana.

V-as ramane recunoscator daca mi-ati putea spune: pot sa redobandesc cetatenia romana fara a pierde cetatenia olandeza, in acest caz in care eu am renuntat `voluntar`la cetatenia romana?

Statul olandez permite ambele cetatenii, intrucat ma incadrez la cazul: `m-am nascut si locuit in Romania pana la varsta de 18 ani`. Din cate stiu , statul roman permite dubla cetatenie.

Multumesc anticipat si astept raspunsul dvstra.
Toate cele bune,
Nicolae Lulu
Inginer