avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate gabyella22

Activitate gabyella22

Buna ziua ..Care ar fii pedeapsa pt cineva care in stare de ebrietate a injurat ( posibil si amenintat) o companie de telefonie . Persoana respectiva a contactat serviciul relatii cu clientii pt o neregula si de aici a luat o alta amploare convorbirea . Cei de la compania respectiva i au zis ca au inregistrarea si ca il vor da in judecata?!? Multumesc anticipat
Am si eu o intrebare stau cu chirie de cateva luni si am un contract pe 9 luni , mai am cam 4 si as vrea sa renunt dar proprieteara e plecata in afara . pot renunta ?
de precizat ca rata in contract e doar de un milion si nu cat dau eu ..........
Discuție apometrele
m am mutat de 3 lunicu chirie iar aici in fiecare luna vine cineva si citeste apometrele ideea e in cele 3 luni n am fost acasa atunci cand au venit sa citeasca apometrele iar intr una din luni am lasat un bilet in usa cu citirea apometrelor iar cand am ajuns acasa am gasit pe biletul pe care il lasasem in usa scris GRESIT. pana la uurma am dreptul sa i primesc sau nu in casa fara a ma sanctiona intr un fel sau nu?
II pot da eu apometrele in fiecare luna chiar daca ceilalti locatari le permite sa le citeasca ei personal ... Si am mai auzit ca pe langa faptul ca te sanctioneaza daca nu te gasesc acasa .....chiar daca te gasesc o data la 3 luni se platesc 15 lei e corect sau legal?