Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua - consecințe folosire limbaj nepotrivit
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua - consecințe folosire limbaj nepotrivit

Buna ziua ..Care ar fii pedeapsa pt cineva care in stare de ebrietate a injurat ( posibil si amenintat) o companie de telefonie . Persoana respectiva a contactat serviciul relatii cu clientii pt o neregula si de aici a luat o alta amploare convorbirea . Cei de la compania respectiva i au zis ca au inregistrarea si ca il vor da in judecata?!? Multumesc anticipat
gabyella22, utilizator
Pentru injuraturi n-au ce sa-i faca, doar daca a amenitat cu bomba si a fost luat in serios.