avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Activitate adrianady

Activitate adrianady



adrianady a scris:

Buna seara,in ce conditii si care sunt procedurile de a da in judecata o persoana si sa suporte si cheltuielile de judecata? Vreau si eu un raspuns va rog

Buna seara,in ce conditii si care sunt procedurile de a da in judecata o persoana si sa suporte si cheltuielile de judecata?
Buna ziua,,Am si eu o intrebare:
-am un teren in extravilan pe care as vrea sa fac parc de votovoltaice in folosu comunitatii cu bani europeni nerambursabili,,,care ar fi pasii care trebuie sai parcurg si ce sanse ar fi? Va multumesc
Buna seara,am si eu o intrebare: un cetatean are voie sa ingusteze drumul satesc prin mutarea gardului? Multumesc
multumesc mult
Buna ziua ,ma numesc Adrian si vin la d-vs cu o intrebare din partea unui cetatean,: -un vecin de al lui are instalata o teava de scurgere a apelor uzate cat si de la animale ,in asa fel incat sa se scurga in drum si aceste ape uzate baltesc si este deranjant; intrebarea este : ; la ce institutie se poate adresa cu o petitie inafara de primaria comunala deoarece primaria nu a luat nici o masura ?
In numele acestiu cetatea eu va multumesc ,cu stima !!!
Răspuns la discuția Control ANAF la persoane fizice
multumesc mult
Răspuns la discuția Control ANAF la persoane fizice
Terenul de care vorbesc este ,intr-un fel ,al primariei si este folosit ca si gradina de unele persoane care nu platesc impozit pe teren ,,
Buna ziua,sunt Adrian si am o nelamurire si o intrebare: ANAF-ul poate interveni la persoane fizice care se folosesc de terenuri agricole fara sa plateasca impozit pe acel teren? Va multumesc anticipat ,cu stima !!!
Vecina mea si-a facut o constructie langa gardu despartitor de proprietatea ei si a mea care nu indeplineste nici o conditie ,adica distanta si apa care se scurge la streasina se scurge la mine in curte ,,,,intrebarea este: -as avea dreptul sa cer la primaria comunei o explicatie despre autorizatia de constructie a acestei constructii ? ...va multumesc