Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Intrebare despre o autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Intrebare despre o autorizatie de constructie

Vecina mea si-a facut o constructie langa gardu despartitor de proprietatea ei si a mea care nu indeplineste nici o conditie ,adica distanta si apa care se scurge la streasina se scurge la mine in curte ,,,,intrebarea este: -as avea dreptul sa cer la primaria comunei o explicatie despre autorizatia de constructie a acestei constructii ? ...va multumesc
adrianady a scris:

...,,intrebarea este: -as avea dreptul sa cer la primaria comunei o explicatie despre autorizatia de constructie a acestei constructii ? ...va multumesc

Nu cred ca veti putea obtine informatii despre asa ceva.