avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate BICOS

Activitate BICOS

ptr. un medic de familie care platea pana acum contrib. la fd. de pensii(OUG 40) intr-un cont al Casei de pensii, la o suma declarata de el, lunar,acum acea suma lunara trebuie declarata in d112? sau ramane valabila vechea declaratie inregistrata la casa de pensii?
aceaiasi problema si ptr. 0.85% concedii ptr. medic de familie?( suma era data de casa de sanatate si se platea lunar intr-un al casaei de sanatate?)
Răspuns la discuția dividende
dar pot face cumva sa iau un avans ? imi tb. urgent acest lucru sa apara in balanta la iulie?si daca da , trb sa platesc impozit?
Răspuns la discuția dividende
si totusi nu exista nicio cale , legala bineinteles, de a modifica destinatia repartizarii profitului?mie imi trebuie doar hotararea AGA in care sa scrie ca profitul s-a repartizat pe dividende, nu si banii in sine
Răspuns la discuția dividende
si daca nu am sold la 1171? ce fac?imi este absolut necesar la banca?multumesc oricum
Discuție dividende
Pot repartiza acum, la iulie 2012, pe dividende ,o suma din rezerve?profitul anului 2011 l-am repartizat pe rezerve.Va rog , daca se poate sa-mi spuneti care sunt pasii,trebuie hotarare AGA?
ce trebuie sa anexam l abilantul la 30.06.2012?
se depune on line ca si cel de la dec. 2011?
35.000 euro se refera la cifra de afaceri la 31.12.2011?
care e cursul euro folosit?
Răspuns la discuția angajare
concret, trebuie sau nu?
Discuție angajare
este adevarat , mai nou, ca inainte de transmiterea revisalului trebuie sa declari ceva la somaj?
daca am un leasing din 2011in derulare, se aplica 50% deductibilitate la tva sau se deduce integral tva la rata de leasing?
Am urmatorul caz:unui angajat i-a nascut sotia pe 27 iunie 2012, aceasta o sa intre in ccc 2 ani, dar tatal ce drepturi are?(intra si el in concediu?)
Ce trebuie sa fac eu ca angajator?