avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate alicia

Activitate alicia

ok...dar esti inscris in Colegiul Consilierilor Juridici?
Am inteles ca aici ar fi problema...in momentul in care esti inscris in acest Colegiu, care mie mi se pare o mare pierdere de bani ,timp si alte chestii, nu poti sa cumulezei functia de consilier juridic cu alta functie salarizata din afara de ...cateva cazuri(vezi in lege).....noi, dupa legea C>Jur....am fii in incompatibilitate.....

Ma rog...........eu oricum imi pastrez ambele contracte de munca.
da ..exact Estelle.......exact cum m-ai citat!!!!!!1
CIM cu functia de asistent vanzari....am recitit legea si am vazut ca functia de consilier e incompatibila cu orice functie sau meserie salarizata in tara sau in strainatate
M-ar interesa foarte tare acesta chestiune...

Merci
Ai inteles situatia mea..legata de contracte..nu pot sa am un contract de indrumare cu persoana respectiva pentru ca de abia anul asta e consilier definitiv...mai exact in vara.
Nu m-a angajat firmarespectiva...decat pe postul de consilier juridic...

si nu sunt inscrisa in CCJ ci persoana care m-a angajat e inscrisain CCj

Un contract e inregistrat la BV iar cel cu timp partial la TM....
In cazul asta...se considera cele 9 luni vechime ca si consilier juridic?...sau efectiv se anuleaza?
FIRMA LA CARE SUNT ANGAJATA, CU CIM CU TIMP PARTIAL,ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE CONSULTANTA IN AFACERI...MAI MULT PERSOANA CARE M-A ANGAJAT ESTE INSCRISA IN cOLEGIUL cONSILIERILOR JURIDICI SI MI-A SPUS CA NU E NICI O PROBLEMA...DAR VOI PUNE PROBLEMA ACESTA.....

Deci....este imcopatibilitate...functia juridica cu cealalta....?

Functia de consilier juridic(cea cu 2ore/zi) cu cim cu timp partial nu este locul meu de baza...este mai mult pentru a-mi face o oarecare "experienta"..in cazul in care ma hotarasc sa merg pe juridic( eu lucrand in momentul actual in cu totul alt domeniu)...

Am incercat sa ma angajez, imediat dupa absolvirea facultatii ,dar nu am reusit..pt ca peste tot mi se cerea o oarecare experienta.....si de aceea am apelat la forma asta(de 2 ore).....bineinteles ca nu ma pot intretine din(>>>) si atunci am gasit job-ul (pe care-l am in prezent)...si cam asat e...

Cunosc multe persoane, si am vazut si pe forum ca asta e o problema pe care o ridica multi, ca nu sunt inscrisi in Colegiul Consilierilor juridici.

Buna,

Cand am mentionat taxa de 7 mil.lei , mareferam la taxa de inscriere si nu la contributia/pe an.

Oricum multumesc pt link