avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate elya24

Activitate elya24

am nascut acum 6 ani cand eram inca eleva in ultimul an de profesionala si pentru ca nu am avut carte de munca (sa platesc la stat)nu am primit nici o indemnizatie de crestere a copilului.intrebarea mea este:fiind eleva nu aveam dreptul la acea indemnizatie de 200RON si daca da,pot sa-mi cer acest drept in instanta?va multumesc
acum 4 ani am facut un imprumut la banca de 10.000 euro dar nu am folosit eu banii.la mom.respectiv am facut o hartie la notar in care specifica ca nu am folosit eu banii ci d-na.X,insa ea a platit cateva rate si a plecat din tara cu toata fam.deoarece mai facuse credite si pe numele altor pers.si nu a mai avut bani sa plateasca.acum o luna mi-a spus secretara de unde lucrez ca a venit o hatarare judecatoreasca in care scrie sa-mi opreasca o treime din salariu.se mai poate face ceva acum ca sa nu platesc?voi mai putea scoate vreodata bani din banca pe numele meu?si daca ma casatoresc,este posibil sa-i refuze sotului dosarul pentru credit din cauza mea?va multumesc:D