avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate justinmeal

Activitate justinmeal

Poate un reclamant sa trimita documente la instanta si fara anuntarea avocatului sau din cadrul procesului ?
Sau trebuie toate documentele depuse doar prin intermediul avocatului angajat sa il reprezinte ?

Nu este vorba de un magazin online, desi exista un nume de site pe pachet, dar nu este nici un magazin traditional, am gasit pe internet ca li s-a mai intamplat si altora, probabil ca este buna știință trimis plicul, din 100 trimise la intamplare daca il primeste unul singur atunci le iese si lor profitul. Curierul a lasat un bon/document specific de plata expeditie al curierului respectiv in care se specifica faptul ca am platit suma de bani. Suntem îndreptatiti sa facem plangere la protecția consumatorului, politie, etc. ?
Bună ziua, am primit pe adresa firmei un colet cu un produs prin curier cu suma ramburs de plata. S-a primit coletul si s-au platit banii curierului desi nu vroiam acel pachet, nu l-am comandat, nu avem contract, factura, etc pentru el (se primesc multe colete la noi in firma si din inertie nu ne-am dat seama ca pe acesta nu l-am comandat). Ce putem face ca sa ne recuperam banii?.. O suma de peste 100 euro?