avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate luana_m

Activitate luana_m

Am partajat doar bunuri mobile . Dar avocatul care m-a reprezentat,nu a gestionat procesul eficient,nu a pus probe la dosar. Nu s-a prezentat de un an in fata instantei. Sentinta ii e favorabila fostului sot.
Luana.
La hotararea de partaj ,daca ea devine irevocabila.
Luana.
Buna ziua.

In conditiile in care nu detin bunuri mobile si imobile,conturi sau alte venituri,cum ar putea sa ma execute fostul sot,daca castiga in instanta iar hotararea ii ramane favorabila lui?

Multumesc.
Luana.
Am inteles.
Nu inteleg atitudinea instantei,si de ce ,avocatul m-a mintit . Am dovezi de corespondenta cu el. Sper sa pot reusi ,sa-l fac, sa raspunda pentru atitudinea lui.

Multumesc mult.
Luana.
Am incercat sa-l sun,si sa-l contactez prin orice mijloc (mesaje,e-mail).Dar, la dosar, nu are nici un inlocuitor,nici o justificare pentru lipsa sa. Mi-e teama ca voi pierde la recurs,pentru ca multe inscrisuri nu au fost depuse la dosar.Si, in recurs, se accepta aceste probe, daca ele nu au fost depuse?

Multumesc.
Luana.
Are imputernicirea la dosar, in care se specifica faptul ca trebuie sa reprezinte clientul in fata judecatorului/judecatoriei. Si in sentinta pe care am primit-o ,se specifica ultima data cand a fost prezent in fata instantei, adica anul trecut , in februarie. Iar eu , l-am sunat ultima data acum 3 luni , mi-a zis ca e in regula totul.

Multumesc.
Luana.
Buna seara,

Vin in atentia dumneavoastra pentru a va solicita un sfat competent.
Sunt in proces de partaj,cu fostul sot si am ajuns in faza recursului.Sunt extraordinar de dezamagita pentru ca avocatul care m-a reprezentat ,m-a mintit ,pe tot parcursul procesului. Lucrez de mai bine de un an in strainatate,si acum ,venind in tara,am ajuns si eu la dosar.Nu s-a mai prezentat, de un an ,in fata instantei.Si am pierdut fata de fostul sot, socotindu-ma de rea credinta.Nici o dovada ,din cele trimise de mine,nu a fost pusa la dosar. Nu trebuia sa ma anunte judecatorul,ca nu am aparare?Va rog sa ma ajutati!!!!! Nu cred ca am mari sanse la recurs! Cum sa procedez?

Va multumesc pentru orice ajutor!

Luana.