avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate caddylac

Activitate caddylac

plicul il cumparasem,de la un delivery din asta,suni si iti aduce unde esti.iar in plic se aflau etnobotanice,asa mi sa spus.
Dar nu am spus ca l-am gasit,il cumparasem.Pai in declaratie,acel polistist mi-a spus sa scriu ca nu detin informatii despre comerciant,nu sunt consumator,acel plic urma sa-l fumez acasa.Cred ca si-a dat seama ca nu am de a face cu asa ceva.Si cam cat timp trebuie sa asept raspunsul procurorului?
Oricum mi se pare aberant pentru cea ce am avut eu in pliculetul ala,de un "joint" si a fost si legal 2 ani,sa-mi faca dosar penal.

Multumesc,
nu am avut avocat din oficiu,pana acuma nu am vb decat cu cei de la combaterea a crimii organizate.
da,dupa 4 luni de la acel incident,ieri a venit un politist la usa de la brigada de combatere a criminalitatii oragnizate care mi-a adus o citatie sa ma prezint la ei.Am fost astazi acolo,am mai dat o declaratie,prin care am spus ca nu sunt consumator,la ce sa intamplat,si spre surpinderea mea,deja aveam dosar penal.Apoi acei domni m-au dus la procuratura unde trebuia sa vb cu un procuror,lucru care nu sa intamplat,dupa vreo 20 de minute de asteptare,mi sa spus ca pot pleca acasa si voi fi contactat daca va fi nevoie si nu mi sa mai dat alte informatii.Din cate stiu,acuma totul tine de procuror,daca imi da sau nu inceperea urmariri penale nu ?Si de ce nu am mai vb cu un procuror,este posibil sa considere ca nu este o infractiune si ca nu mai este nevoie sa ma audieze?Si se poate incepe umarirea mea penala,fara ca eu sa mai fiu audiat si de procuror?

va multumesc.
nu avea nici jumate de gram,undeva la 0,2 g.
ma gandesc ca daca era ceva mai grav se intampla atunci,asa nici amprentele nu mi le-a luat,numai o declaratie.nu am mai avut niciodata probleme cu politia cred ca si asta se pune nu ?
va multumesc mult.
ceva mai serios insemnand dosar penal?
multumesc
Buna ziua,aseara in jurul orelor 23,am fost oprit de o patrula de politie,care m-au perchezitionat.Asupra mea a fost gasit un plic cu etnobotanice.Am spus provenienta lui si am fost condus la sectia de politie,unde am dat o declaratie am semnat-o iar plicul a fost sigilat si pus ca dovada si trimis la analize.Am recunoscut ca intentionam sa-l consum si ca nu stiu exact ce contine,domni politisti nu au putut sa imi spuna urmarile faptei.
Ce as putea pati?Nu am nici o problema cu politia,chiar este prima oara cand merg la sectie,in plic era o cantitate infima (0.2 g).

Va multumesc!