avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters206538

Activitate ContSters206538

Cat de putin ca totusi administratora blocului meu mi-a trecut si cainele persoana.
Toata chestia asta cu asociatii de proprietari mi se par niste aberatii, si le vad numai in estul Europei. Mai ales ca daca nu ai o anumita varsta nu te baga nimeni in seama. Daca eu muncesc pana tarziu, deranjez vecinul din dreapta, ca el munceste de dimineata la 9, si crede ca daca altul nu are aceeasi varsta cu el nu poate munci, iar daca vecinul din dreapta asculta manelele la maxim pana la 4-5 dimineata nu spune nimeni nimic, ca e ala dus cu pluta.
E o tampenie si atat. Hai sa facem ceva sa nu stam degeaba. Si am intampinat asta de cand am venit in Bucuresti. Cum se poate in unele orase sa se ocupe fiecare de treburile lui, si sa se plateasca la comun energia electrica de pe scara si o firma de curatenie pe scara. Cum se poate face asa ceva in vest, cu incalzire tot prin retea locala. Cum? Tre' sa ma cert cu o baba lunar, sa-mi explice ea mie, CATA apa consuma cainele meu si ca din cauza asta e trecut la intretinere. Iar cu spionatul sa vezi cate persoane mi se pare de o penibilitate extrema. Ce consum mai mult? Apa? e contorizata! tot aceeasi caldura o primesc.