avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Activitate jokeru4you

Activitate jokeru4you

Mai am o mica nelamurire.
De ce le cer noilor proprietari copie dupa contractul de vanzare cumparare al apartamentului (fostul meu apartament)Ce sa le spun proprietarilor sa faca in cazul acesta deoarece nu vreau sa-i pun in fata unei probleme .
Eu le-am sugerat sa nu trimita nimic deocamdata .Dvs ce-mi sugerati
Buna ziua ....am aceias problema cu neplata facturii connex la fel ca multi altii .....Eu de cativa am renuntat la abonamentul connex pe baza neplatei acesteia ,asta se intampla prin 2002.Ceea ce ma intriga este faptul ca tot suna vecinii din blocul in care am locuit desi io am vandut apartamentul de acolo si noilor proprietari le cer copie dupa contractul de vanzare cumparare.Eu numai am contractul care l-am semnat cu connexul la vremea aceia.Am inteles ca am de platit cateva milioane bune desi eu tin minte ca nu am mai platit factura cand aveam de plata 2 milioane cel mult ,din cate tin minte connexul percepe taxa de penalizare la neplata facturii de 0,006 .
Pe mine ma intereseaza de ce le cer noilor proprietari copie dupa contractul de casa.....poate cu prima ocazie cand revin in romania sa imi achit restul datoriilor fata de romania si pe unde mai am.
Ce ma sfatuiti sa fac deoarece sunt intr-o dilema .
Va multumesc aniticipat
Moraru Madalin