avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate iuliacrissy

Activitate iuliacrissy

Sunt angajata la o firma si am carte de munca pe 4 ore.Care sunt conditiile concediului de maternitate(cand va fi cazul)?Cum se plateste?Are vreo importanta faptul ca sunt angajata la 4 ore, sau primesc oricum indemnizatia de 600+alocatia copilului200 lei?
Ce spune legea?
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Mostenire datorie sot decedat?
Multumesc pt raspuns...deci daca nu platesc pana in 2012, cand se implinesc 3 ani de cand a decedat tata, datoria se prescrie?
Va rog sa ma ajutati!Tatal meu a decedat in 2009 si de atunci o tot suna pe mama de la o frima de recuperari cum ca tata ar fi avut ceva card de credit si nu a platit....nu e vorba de o suma mare dar ei sustin ca mama ar trebui sa achite datoria respectiva....ce spune legea in acest caz?Ce ar trebui sa facem?Preoblema e ca am solicitat contractul incehiat cu banca si firma respectiva de recuperari refuza sa ni-l trimita...numai daca mergem personal acolo cu certficatul de deces al tatalui meu.Acest certificat a fost solicitat in nenumarate randuri de firma de recuperari, dar am refuzat sa il trimit...
Ce e de facut?
:((

Va multuesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția Admitere INM 20011
MII de multumiri!!!DA cred ca ma ajuta!!!
Răspuns la discuția Admitere INM 20011
Eu nu gasesc informatii actualizate pe site-ul INM...bibliografia e de anii trecuti...de-aia intreb ce si cum?ma poti ajuta?
Răspuns la discuția Admitere INM 20011
Informatiile de pe site-ul INM sunt actualizate?Am sa incerc sa caut acolo......Speram sa primesc raspuns complet....mersi oricum...
Buna ziua!
As avea nevoie de niste informatii privind examenul de admitere in INM(Magsitaratura).Eu sunt din Cluj si am inteles ca difera un pic ceea ce cere Bucurestiu....As vrea sa stiu dupa ce autori ar trebui sa invat la urmatoarele materii(in afara de codurile aferetnte si legile in vigoare):Drept civil, drept procesual civil, drept penal, drept procesual penal si orgaizare judiciara.
Am inteles ca exista si ceva culegeri de spete?
Va rog ajutor!!!!1:D