avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Activitate aselajusto

Activitate aselajusto

Răspuns la discuția Demolare acoperis
Problema este ca din cei 4 vecini care au facut acoperisul doi au vandut si sau mutat de aici.Multumesc
Demolare acoperis , locuiesc intr -un bloc turn la etajul 7 din 10 , dea lungul anilor sa facut de circa 3 ori acoperis pe bloc de fiecare data facanduse ilegal eu am dat bani doar de doua ori .D eoarece vecinii de la ultimul nivel au probleme in casa sa hotarat refacerea izolatiei blocului si demolarea acoperisului,au decis ca acoperisul il vor da ei jos , noi restul locatarilor sa suportam cheltuielile de izolatie in jur de 350 ron de apartament.De o saptamana a venit o firma care se ocupa cu demolarea acoperisului si din cate am inteles noi locatarii vom suporta cheltuielile de demolare in jur de 400 ron apartament. Ma pot obliga sa platesc demolarea acoperisului,la izolatie am spus caajut cu bani doar daca fac legal..O gramada de vecini suntem revoltati ca in loc de 350 ron ,avem de platit 750 se poate asa ceva .Multumesc
Buna ziua as dori să știu dacă mama mea are dreptul la pensie din Israel după tatăl meu care a muncit acolo 10 ani?precizez că a decedat anul trecut nu apucat sa intre in pensie . Vă mulțumesc
Răspuns la discuția Plângere la poliție
Buna seara pe agenți care se ocupă de acest caz,cum pot ști în ce stadiu este dosarul din moment ce nu vb nimeni cu mine degeaba tot merg pe la dansi
Buna ziua in data de 30 martie mi a fost furat portofelul cu acte ,bani ,etc am făcut sesizare la poliție am avut martori,camere de supraveghere etc nu știu nimic daca iau prins sau nu , tot umblu pe la poliție și mă tot amâna nu vor să îmi spună în ce stadiu este dosarul său ce au mai făcut as dori să știu dacă este un termen limita pt așa ceva ? Să îmi angajeze un avocat să îi dau in judecată? Vă rog sfătuituma ce s fac Mulțumesc
Din motive neștiute doamna invatatoare nu dorește sa îi duca pana la sfârșitul clasei a 4 a , e obligata sau poate renunța când dorește dansa având în vedere ca ei sunt acum în clasa a 3 a
Bună ziua în satul Babta unde locuiește mama mea la 2 casa distanță se afla un magazin problema mea este ca : este deschis după ora 22,pun muzica la maxim din mașini, au ceva goarne care sufla ca și la meciurile de fotbal, țipă, urlă etc toți vecini sunt bătrâni le este frică să spună ceva eu aflându mă acolo am chemat politia dar a venit după 2 ore pe când au plecat toți de acolo, am făcut reclamație la primăria unde aparține, la politie și tot nimic ,din câte știu eu este program doar pana la 22 ce sa mai fac unde sa apelez sa avem liniște noaptea
Buna ziua , mai am o sora ,cand sa casatorit tatal meu ia cumparat apartament este trecut pe numele ei de domnisoara , mie mia lasat apartamentul unde am locuit cu toti ,din pacate tatal meu a decedat ( apartamentul era trecut pe parinti mei)iar acuma scumpa mea surioara doreste parte din acest apartament , ce pot sa fac? atunci si eu pot sa cer sa imi dea parte din apartamentul ei din moment ce este cumparat de parinti mei?
Buna, cum trebuie sa procedez tatal meu a decedat luna asta iar dosarul de la Apia a fost pe el , precizez ca pamantul nu e trecut pe el e pe parinti tatalui decedati si ei la randul lor, cum as putea muta dosarul pe mama mea pentru a beneficia ea de subventia de la Apia(succesiunea numai la vara o sa o facem)
Răspuns la discuția Succesiune , moartea tatalui
multumesc