avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate danadanei

Activitate danadanei

Discuție declaratia 112
In cazul in care o persoana este in concediu medical toata luna,dar in luna respectiva mai incaseaza si diferente salariu conform unei Hotarari judecatoresti,cum ar trebui trecuta suma incat declaratia 112 sa fie in regula??
Răspuns la discuția declaratia 112 pentru iunie
Am schimbat parola ,am schimbat calculatorul' dar ce n-am facut ,si tot n-a mers:(( acelasi raspuns" Starea: Fisierul depus nu este o declaratie D112
Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de servicii de certificare, acreditati in conditiile Legii nr. 455/2001" .Furnizorul a zis ca ma va suna
A mai ramas sa chem o baba sa-l descante sau un popa sa-i cante "aleluia "!Multumesc, @gigelin ,m-am luminat - e mort .
Răspuns la discuția 112 ma dispera
am vazut pe un alt forum, o situatie similara cu a noastra si subiectul a procedat la dezinstalare java cat si adobe (cu riscul de a-i disparea semnatura furnizorului de pe certificat,problema pe care acesta a rezolvat-o cu firma distribuitoare,intr-un final )si dupa reinstalare problema i s-a rezolvat!Ce sa fie???:hm:
Răspuns la discuția declaratia 112 pentru iunie
iată de ce,(am mai pus aceasta întrebare)e ce primesc un astfel de mesaj :Starea: <<Fisierul depus nu este o declaratie D112
Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de servicii de certificare, acreditati in conditiile Legii nr. 455/2001 >> ,eu incarc declaratia 112,certificatul este obtinut de la CERTSING,am trimis de 3 ori declaratia on line...si totusi

Concluzia :au lacune sau unora dintre noi li se întâmplă ceva paranormal!
Răspuns la discuția declaratia 112 pentru iunie
la ghișeu am depus și pe iunie ,iar la certificat ma uit pierduta,de doua luni ... și cred ca se va mai prelungi pentru ca , încă ,nu merge totul cum ar trebui sa meargă!
Răspuns la discuția 112 ma dispera
iată , în sfârșit,o situație similara =D> pentru ca eu nici luna trecuta nu am putut transmite on line ,mesajele fiind altfel< ați deschis și ați salvat ulterior declarația,>ceea ce nu era adevarat,eu cunosc pașii pt ca am mai transmis on line declarația de 3 ori până acum; bineînțeles ca folosesc browser.ul explorer ,pe anaf ma vad ,certificatul e la locul lui,il vad ,cu toate astea...#-o
de ce primesc un astfel de mesaj :Starea: <<Fisierul depus nu este o declaratie D112
Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de servicii de certificare, acreditati in conditiile Legii nr. 455/2001 >> ,eu incarc declaratia 112,certificatul este obtinut de la CERTSING,am trimis de 3 ori declaratia on line...si totusiX-(#-o:((