avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate loredanasim

Activitate loredanasim

atunci,de ce ma mai cauta?
in 03.2005 nu am mai platit factura la telefon,in valoare de 375 lei,datoria a intrat la firma de recuperare,care nu a trimis nici o notificare pana in 05.2007. in 06.2007,am platit catre firma de recuperare 700 lei,din 1452 lei cat voiau ei. in continuare,la cativa ani,ma mai suna sau ultimul plic,din 11.2012,imi cer restanta de 1.161,67 lei. cum ies din acest necaz,platesc dobanda la dobanda,cati ani?
Aveam masina parcata ,cand o camioneta mi-a facut zob spatele masinii.Am facut dosar la asigurator si sunt 3 saptamani de cand ma poarta pe drumuri si ma amana! Cum de mai exista pe piata asemenea asiguratori?Au renume ca rauplatnici:[editat de admin]! Ce pot face si unde pot sa-i reclam?
Răspuns la discuția Reziliere contract internet
D-na operator de telefonie imi zice ca nu pot rezilia contractul,pt ca ei mi-au facut oferta la un contract cu pret la jumatate.Si conform ordonantei 130/2000,este valabil acordul verbal.Nu pot face nimic?
Răspuns la discuția Reziliere contract internet
Multumesc mult! Am gasit un model de notificare...Scriu corect ca:"va notific rezilierea contractului conform art.84 din legea nr.296/2004"?
Buna ziua!
In data de 01/2009 am incheiat un contract cu [EDITAT] pt internet pe pc.Am primit un modem gratuit atunci.Perioada contractuala s-a incheiat,am prelungit cu alte 6 luni contractul.Acum o luna,am primit mai multe telefoane de la operatorii lor,sa prelungesc din nou contractul,operatorii plusand cu "oferta" de trafic dublu la jumatate de pret.Noul contract s-a facut telefonic,inregistrat bineinteles.
Va rog,spuneti-mi daca pot rezilia acest contract,mai ales ca modemul s-a stricat...Unul dintre operatori m-a asigurat ca se schimba gratuit,cu unul mai performant,daca este nevoie,si acum constat ca trebuie sa-l cumpar.In plus,si viteza lasa de dorit,chiar daca spun ei ca este mai mare...