avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Activitate AGOPIAN

Activitate AGOPIAN

Răspuns la discuția Preaviz
Totusi in cazul restructurarii unui post nu trebuia sa ma instiinteze angajatorul printr-un document scris si va mai spun ca in departamentul in care am lucrat nu s-a dat nimeni afara ba chiar s-a mai angajat inca cineva,cand spui restructurare nu inseamna sa plece cineva?
Multumesc.
Discuție Preaviz
Buna ziua,
Va rog, am o intrebare legata de preaviz.Sunt in concediu de crestere copil(legea veche 2 ani) si mi-am manifestat dorinta de a reveni la serviciu cu data de 01 martie 2012, desi mai am inca 4 luni pana implineste copilul 2 ani, dar conducerea mi-a comunicat verbal ca imi da acea decizie de incetare a suspendarii contractului individual de munca, dar de a doua zi imi da preaviz, pentru ca s-au facut restructurari in cadrul firmei dar eu nu am fost anuntata si chiar daca mai intorc dupa patru luni tot preaviz imi da si atunci.Intrebare: este corecta decizia angajatorului, iar eu angajat am vreun drept?Va multumesc din suflet!
Intrebare : persoanele aflate in concediu de crestere copil pot fi concediate, pentru ca nu am vazut sa fie mentionate la cei care nu pot fi concediati.
Multumesc.