avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate marian_eugen

Activitate marian_eugen

Buna ziua,as vrea si eu sa stiu in ce grupa de munca au fost incadrati sefii de post de militie in perioada 1965-1986.

Cu stima,
Marian Dinca
Buna seara,m-am apucat si eu sa construiesc inca doua camere,o baie si un hol in prelungirea casei existente cu modificarea acoperisului casei existente si nu stiu cum se procedeaza si ce acte sunt necesare pentru obtinerea autorizatiei de constructie de la primarie.:">
Răspuns la discuția titlu propietate
Multumesc mult pentru lamurine.

Cu stima
Răspuns la discuția titlu propietate
Alimanescu George a scris:

(n-am inteles exact ce este).


este jotarare judecatoreasca care tine loc de act autentic de vanzare cumparare.
Buna ziua,
Acum o luna parintii mei mi-au vandut mie o casa de locuit si terenul aferent cu act de vanzare-cumparare facut prin judecatorie cu drept de abitatie.
M-am inregistrat la primarie cu cele cumparate pe baza hotararii judecatoresti si vreau sa stiu daca mie mi se mai face titlu de propietate si daca tatalui meu ii va veni altul cu restul de teren.

Cu stima,
Marian Dinca
Ma numesc Mogosanu Ilie din comuna Garla Mare judetul Mehedinti.
Sotia mea a decedat pe data de 9.06.2011,ramanand partea ei de avere sa o impartim la trei.
Rog sa-mi comunicati in cat timp trebuie facuta succesiunea si ce taxe se platesc?
Avem doi copii care participa la succesiune plus eu,ce parte ni se cuvine la fiecare din dreptul sotiei?
Copiii se afla unul in Italia si altul in Spania si au declarat ca dreptul ce li se cuvine din partea mamei mi-l acorda mie.
Ce acte sunt necesare sa-mi trimita acestia din strainatate deoarece nu pot participa la dezbaterea succesiunii?
Dupa ce primesc actele de la acestia ce documente imi sunt necesare mie pentru a dezbate succesiunea?



Cu stima si respect,
Ilie Mogosanu