avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate suziquatro

Activitate suziquatro

o situație mai dificilă , rog ajutor
Sunt medic dentist care a lucrat doar angajat cu carte de muncă , dar mi-am gasit o clinica unde aș putea sa lucrez cu contract de colaborare pe procente clinica nu vrea sa angajeze pe nimeni , pentru a face contract de colaborare am nevoie de CMI , am actul de infintare de la Colegiul Medicilor , dar DSP-ul nu accepta contractul de colaborare ca dovada de spatiu , eu doresc sa -mi infintez CMI-ul pe spațiul autorizat al clinicii ei avand contract de inchiriere pe spatiul respectiv cu clauza ca nu pot subinchiria sau da in comodat ei sunt avizati si autorizati de DSP . DSP-ul îmi zice ca nu pot infinta un CMI in cadrul unui SRL si ca prin contract de colaborare nu reiese ca clinica respectiva imi asigura spatiul aparatura si materialele necesare chit ca asta scrie in contract , Va rog daca ati mai intalnit astfel de situatii sa mă ajutați ce e de făcut ?
multumesc
în legătură cu legea 343 ANRSC cu împărțirea părților comune pt toti locatarii dintr-o asociație ori sunt cu centrale termice personale sau la cel comun,
asociatia în care locuiesc a hotarât sa facă un act adițional la statutul asociației princare scuteste locatarii cu centrale termice de apartament la plata partilor comune si pierderi prin hotărârea adunării generale ,
întrebarea mea este daca acest act este luat în considerare de firmele de calcul caldură , fiind totusi un lucru ce priveste strict asociatia de proprietari cum își imparte cheltuielile ,