avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate sim_m

Activitate sim_m

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Magda M a scris:

Executron a scris:

Cred c-o sa iasa niste dezbateri pe cinste la INM :fight:=D>


Poti fi sigur de asta. Numai ca..daca dezbaterile vor fi pe teme de drept...nu o sa ma vezi renuntand la pozitia mea :D.

P.S.Eu pot trece peste muuulte...dar sa vad ca un "coleg" foloseste "aia" atunci cand se refera la evaluatorii din INM..si isi exprima durerile in anumite protuberante pe forum...asta nu-mi place...Chiar daca sub anonimat se poate posta orice, zic ca putin autocontrol nu strica.
Plus...faza cu habarnistii care au tocit niste coduri, etc, etc,,,
Zic si eu...


Multumesc!


Dupa ce ca tu esti cea care incepe, cea care face afirmatii despre competenta cuiva pe care nu il cunosti, intrebandu-l daca este sigur ca a intrat, jignind implicit alte persoane, vii acum sa tii lectii despre autocontrol, pozand intr-o hipersensibila, aceasta mimosa pudica de pe forum.

Nu esti tu "aia" care intreba "oare cu 8,023 se intra", "colega"?
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Draga Magda,

Vad ca ai multe curiozitati "unii au obtinut avizul psihologic prea usor" (sper ca te refereai la tine aici). Iti recomand un psihiatru sa iti clarifice toate curiozitatile astea.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Magda M a scris:

counter a scris:

sim_m a scris:

Pai nu vezi ca am propus sondaj, sa stim ce sa facem. Mai propune si tu cateva, sunt multe intrebari aici. De exemplu ce mobilier au camerele de la camin. Crezi ca au cuier? A pentru Da; B pentru Nu.

De fiecare data cand am avut vreo nelamurire am sunat la CSM si au fost foarte amabili. Da, cred ca or sa dea toate informatiile la momentul oportun, incat sa nu fie nevoie sa sunam la ei.

si eu sunt curios ce mobilier mai e in camera. na :-P de exemplu, eu as vrea sa stiu daca exista frigidere :) pt ca eu mananc mult :D te rog sa faci tu un sondaj draga viitoare colega amabila ;;)




Ma gandesc si la faptul ca nu e bine ca s-a renuntat la testarea psihologica.


Este bine ca te "gandesti" la ceva, ce bine ar fi sa incepi cu propria persoana.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Pai nu vezi ca am propus sondaj, sa stim ce sa facem. Mai propune si tu cateva, sunt multe intrebari aici. De exemplu ce mobilier au camerele de la camin. Crezi ca au cuier? A pentru Da; B pentru Nu.

De fiecare data cand am avut vreo nelamurire am sunat la CSM si au fost foarte amabili. Da, cred ca or sa dea toate informatiile la momentul oportun, incat sa nu fie nevoie sa sunam la ei.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Cezara13 a scris:

Eu am avut domiciliu in ultimii 3 ani in 2 localitati si nu am avut nici o contraventie(n am nici macar permis) si de la fostul domiciliu, de la directia taxe si impozite locale mi a dat o adeverinta pe care scrie ca nu sunt in evidenta lor cu amenzi debite.Nu sunt sigura ca e ok pt ca pot fi amenzi platite...ar trebui sa le cer sa schimbe textul?


Nu te-ai gandit ca cel mai bine ar fi sa dai un telefon la CSM? Sau sa astepti sa publice ei.

Hai sa facem un sondaj:
A. Sa schimbe textul in adeverinta
B. Sa nu schimbe textul in adeverita

Votati, sa ii raspundem colegei. Nu mai are rabdare, deci votati cat mai repede.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
P.S. Va recomand sa va duceti dupa adeverinte de pe acum, sa stati la coada ca la apa sfintita, sa dormiti in fata ghiseului, sa faceti lista ca sa fiti siguri ca prindeti.
Fiti atenti: daca nu va duceti de acum sa stati la rand riscati sa nu mai intrati la INM, vin cei din urma si va iau locul. In plus riscati sa va bateti pe ultima adeverinta.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Magda M a scris:

andrei007 a scris:

Daca in facultate am fost un student sub medie, iar job nu am avut niciodata, ce sa scriu in CV-ul ala?

Nu pricep ce relevanta are ce ai facut inainte. Poate m-a durut in poola de viata si mi s-a facut pofta de INM.

Chiar cantareste CV-ul asta ceva pt admitere? Daca il las gol se supara aia?


Tu..sigur....esti admis?:hm:


Adica? Ce vrei sa spui?
La fel si eu, job in tara nu am avut, la facultate nu prea ma duceam, sigur nu ma stie nici un profesor, la note eram sub medie.
Asta nu a inseamna ca nu am intrat la INM.


Decat niste magistrati care nu habar de ceea ce se intampla in jurul lor, cu perspective limitate, ajunsi la INM doar pentru ca au invatat pe dinafara niste carti pe care luna viitoare le uita si care vor judeca oameni mai bine din acestia care nu au mancat carte pe paine si nu recita codurile, dar sunt ancorati in realitate.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
poate ai trecut pe rosu cu 100km/h
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Andra Maria a scris:

da daca mi-au luat permisu 3 luni?
ca am trecut pe rosu?
din greseala?


Pentru trecut pe rosu se ia permisul de conducere o luna. Eu am patit-o de doua ori in ultimul an :), ultima data acum doua saptamani :)
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Multumim Ionel si Alexandru pentru munca depusa. Ne vedem peste doua saptamani la INM. Felicitari tuturor care au intrat si multa bafta pe viitor celor care inca nu au intrat.
Am avut dreptate cu ultima medie 7.66 :D. Sa ma laud si eu cu ceva :D.