avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate lilicutzalili

Activitate lilicutzalili

Justificarea banilor este pentru imbunatatirea clasei si da nu pare o suma mare,dar calculand inca 30lei pentru caiete speciale 10 lei caiete de lectura si faptul ca mai toti parinti au cate doi trei copii in scoala de unde ma intreb? din salariile pe care le avem ?nu cred ca ne putem descurca.Sa facem o reclamatie la directorul scoli ?mai bine o lasam asa pentru ca toti sunt mana in mana si nu au obiecti raspunsul va fi sigur "necesita".
Sunt o mamica disperata,abia ce copilul meu a inceput clasa intai si deja problemele au aparut.De la prima sedinta doamna invatatoare ne-a cerut suma de 30 lei pentru fondul clasei,pe trimestru.Nici un parinte nu a avut curajul sa spuna ca e o suma mare[eu sunt casnica si sotul are salariul de 700lei si mai avem inca un copil minor]cand cineva a indraznit sa spuna ca anul trcut s-a dat cate 10 lei pe trimestru deci 20 lei in tot anul doamna a spus ca nu are dansa ce sa faca cu 170lei care se strang de la 17 copii ca-s putini.Va rog sa=mi spuneti ce ar trbui sa fac legal pentru ca ,altfel copii ai caror parintii refuza sa dea acesti bani vor fii "arsi"la note.Exista vro metoda prin care noi parintii sa putem refuza sa dam bani pentru fondul clasei? Si daca da cum?Va multumesc.#-o
in 2007 am construit casa si am facut toate actele necesare si cadastrul ,primaria ma obliga sa accept sa mi masoare din nou si sa fac alt cadastru pe care va trebui sa platesc din nou .este legal ?si sunt obligata sa accept daca eu sunt in regula cu toate actele?