avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Activitate danydany

Activitate danydany

Buna ziua ,
Imi construiesc o casuta si langa casa vreau sa construiesc o anexa de 10-15 m lungime.(camera centralei , spatiu de depozitare lemne , un gratar....etc).
pana acum nimic deosebit , numai ca am intrat in polemica cu sotia care vrea ca streasina sa curga spre vecini care oricum au constructii provizorii pe "granita" .
ca sa fiu mai explicit....voi face un gard de BCA intre mine si vecinul nostru , pe o portiune de gard voi inchide capetele ca sa pot face doua camere?(pe un cap centrala si pe celalalt capat o toaleta)
INTREBAREA MEA ERA .....POT FACE ACOPERISUL PE GARD CU PANTA SPRE VECINI , PUNANDU-I JGHEAGURI SI BURLANE PENTRU A NU CADEA APA LA EI IN CURTE????????????
ASTEPT RASPUNS CONCRET FARA "ALINIATE SI ARTICOLE"...MA INTERESEAZA SA STIU DACA SE POATE AJUNGE LA UN CONSENS LEGAL SA-I SATISFAC OBSESIA SOTIEI CARE SPUNE CA EA DC NU POATE SA-SI CONSTRUIASCA LA LIMITA PROPRIETATII SI EI POT SA AIBA SERE , SI CONSTRUCTII PROVIZORII LA LIMITA PROPRIETATII
VA MULTUMESC MULT SI ASTEPT UN RASPUNS RAPID DEOARECE TREBUIE SA IAU O DECIZIE , TREBUIE SA INCEP CONSTRUIREA ANEXEI SI CRED CA TIMPUL(VREMEA) NU MA MAI AJUTA FOARTE MULT.