avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Activitate bobby1981

Activitate bobby1981

Buna ziua , as vrea sa stiu daca exista legi pentru atacuri de natura parapsihologica . Va multumesc .
Răspuns la discuția Inapoiere bani taxa auto
Buna ziua . Va multumesc pentru raspuns . As mai avea totusi o intrebare . Anul trecut am adus o masina la care am platit taxa de 380 de euro . Tot anul trecut s-a spus ca se inapoiaza o parte din banii platiti pentru taxa . Am facut cerere insa mi-a venit raspuns cu plata 0 , pentru ca suma era prea mica si numai cheltuielile valorau destul .

Intrebarea mea este daca acum se restituie toata taxa ? ar trebuii sa fac cerere ?
Buna seara , in anul 2004 am adus o masina din Germania si am platit taxa auto in jur de 3000 euro . Ulterior masina am vandut-o , iar acuma nu stiu daca eu am posibilitatea de a primi inapoi suma platita pentru taxa . Ma puteti ajuta cu informatiile necesare ? Va multumesc .
Buna ziua , am obtinut o diploma de ceramica urmand un curs de specializare in Spania , si as vrea sa stiu daca imi deschid o Intreprindere Individuala , pot lucra in ceramica cu acea diploma ? Trebuie sa legalizez cumva aici in Romania acea diploma ? sau nici macar nu este necesara diploma pentru a imi deschide o Intreprindere Individuala si sa lucrez cu asa ceva . Este vorba de ceramica artizanala . Va multumesc frumos .
As vrea sa traduc acte sub forma legala din romana in engleza , engleza romana , si nu stiu ce acte am nevoie si unde trebuie sa ma duc pentru a obtine o autorizatie . Sunt foarte recunoscator pentru orice informatie pot primi . Va multumesc .
Buna ziua ,

am o nelamurire , vreau sa depun o plangere impotriva a doi functionari de la o puscarie din Madrid , Spania , si nu stiu , as putea sa o fac din Romania ? sau trebuie sa merg in Spania ? . Si unde anume ar trebuii sa merg ? la politie ? judecatorie ? sau sa consult un avocat inainte ? Va multumesc .
Va multumesc frumos pentru atentia acordata . :) . Imi mai puteti spune va rog , scoala particulara , cu ce m`ar ajuta , avand in vedere ceea ce ma intereseaza pe mine ?! Va multumesc inca o data .
Am o fetita de 6 ani , si anul acesta ar trebuii sa inceapa scoala , si ma gandesc daca exista posibilitatea de a o invata personal , acasa . Insa , sa ii pot obtine si diploma , cand in mod normal ar termina clasa a 4 , sau a 8a . Stiti cumva daca este posibil ? Si , daca exista invatamant la frecventa redusa pentru copii . Va multumesc.
Doresc indrumare din partea unui avocat sau consultant legat de inteligenta emotionala si drepturile omului , din Constanta , daca cunoasteti pe cineva in masura sa ma poata indruma , va rog sa ma puneti in legatura . Va multumesc.