avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate marinush4u_2006

Activitate marinush4u_2006

Discuție divort
ce trebuie sa stiu despre un divort de comun acord?ce acte imi trebuie si ce trebuie sa fac sa-l duc la bun sfarsit?eu cu sotul meu nu avem copii si nici nu cred ca se pune prb de partaj.....impreuna nu avem decat un imprumut in banca si o rata la un magazin......ce trebuie sa facem?astept un rasp cat mai urgent....multumesc frumos
Răspuns la discuția diplome retinute de patron
stiu k nu se dau originalele dar mai stiu ca nimeni nu are voie sa-ti retina actele originale indiferent de orice problema ar avea....nici macar politia nu-ti opreste originalele......
buna....numele meu e mariana postolache,am 25 ani si vreau sa ma ajutati cu o problema....acum 4 ani am lukrat la un bar la care am avut multe probleme,multe spargeri,furturi......am rugat-o pe patroana de acolo sa-mi faca carte de munk si i-am dat toate actele care mi le-a cerut.....dupa ce am plecat de acolo ea nu a vrut sa-mi mai dea actele inapoi(diplomele mele de studii-originale).....m-a scos datoare cu 400 lei si imi da actele numai dak ii dau acesti bani......ce as putea sa fac sa le recuperez sau daca nu sa le dau pierdute sau sa le declar nule si sa-mi scot altele de la liceul unde am anvatat eu?astept rasp cu nerabdare.....multumesc.....
eu lucrez la o firma de mobila de 2 ani....iar acum am avut un accident de munca din care nu mai pot munci acolo....nu mai am voie de efort fizik un timp....vreau sa stiu si eu daca pot lua somaj si dupa ce criterii trebuie sa ma iau?ce am de facut pe mai departe?va multumesc frumos....