avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate kosty_bancila

Activitate kosty_bancila

o alta modalitate de a ma da in somaj ar avea?va multumesc

aici ar fi o problema deoarece nu exista nici unul din cele 2 motive dar daca eu as fi de acord cu aceasta concediere ar putea sa ma concedieze prin acest articol iar eu nu as depune nici o contestatie binenteles!Sau de exemplu eu am decat diploma de calificare si nu am si atestatul de la politie luat ar putea fi un motiv acesta pt art 61 ca angajatorul sa impuna sa ma atestatul iar eu sa nu il am de ex!?
Urmarii celor de mai sus am vb cu patronul firmei si mi-a spus ca ar putea sa ma de-a in somaj insa ar vrea mai intai sa se intereseze daca in perioada urmatoare dupa acordarea somajului pt mine ar mai putea sa angajeze pe cineva pe postul ala sau daca ar fi posibila si o alta modalitate de a ma da in somaj!Imi puteti spune daca aveti vreo solutie pentru asta?Va multumesc!!!
am inteles,
va multumesc mult!
si daca el nu doreste asta ar putea sa imi creeze vreo problema de ex sa ma de-a afara printr-un alt articol cu toate ca motive nu exista?
Am si eu o intrebare sunt angajat la o firma de paza de un an de zile si pana acum eram 3 angajati in acel loc acum patronul a hotarat sa ramana doar 2 din motivul ca nu mai avea cu ce sa plateasca 3 angajati si mi sa cerut de catre acesta sa imi dau demisia,acesta mi-a cerut asta acum 1 saptamana insa nu am vrut sa imi dau demisia nici acum si nici nu doresc deoarece as vrea sa ma de-a in somaj,acesta pierde ceva daca ma da in somaj si cum pot face sa pic de un comun acord cu acesta sa fiu dat in somaj?va multumesc