avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate virginia_blend

Activitate virginia_blend

Răspuns la discuția Esalonarea ratelor
Prima varianta aceasta a fost.Dar pentru ca venitul este mic nici o banca nu accepta un alt imprumut.Veniturile mele sunt compuse din salariu fix si un contract de management, din pacate nici o banca nu ia in calcul contractul de management.Astfel ei considera ca nu pot acorda nici refinantare nici un alt imprumut.In concluzie nu pot face nimic.Sunt pur si simplu la cheremul bancii.Nu exista nimic in legislatie care sa ii apere si pe cei care au credite, sunt buni platnici, vor sa plateasca ...dar pur si simplu l-au scazut salariile foarte mult?
Buna ziua,
am si eu nevoie de un raspuns...daca stie cineva..Am un credit la o banca.La acest credit mai am de platit pana in luna mai anul viitor.Din pacate rata lunara este mult prea mara (ma aflu in imposibilitatea de a plati aceasta suma lunar).Am cerut resalonarea ratelor(pentru a putea plati), le-am dus dovada ca veniturile mele au scazut considerabil fata de anul 2008 cand eu am contractat acest credit.Raspunsul bancii a fost ca nu accepta reesalonarea.Ce pot face daca eu nu mai pot plati aceasta suma lunara?
Multumesc.
Răspuns la discuția Dupa notificare...ce urmeaza?
Am notificat (daca pot spunne asa...am scris-o eu cu ce am mai citit pe net, cu ce mai stiam si eu din legislatie) o societate de asigurari de viata ca eu figurez cu un cod RAF de la CSA (acest cod se da celor care au un contract cu o societate de asigurari pentru a vinde asigurari in numele acelei societati, acest cod RAF este ca un CNP al asigurarilor) pentru a intermedia asigurari in numele lor, lucu care nu ar avea cum deoarece eu nu am semnat nici un contract cu ei in acest sens.Le-am spus ca vreau sa imi stearga codul si sa imi raspunda in scris de unde au datele mele personale.Prima parte am facut-o eu cu "notificarea"...dar cand nu stii mai bine nu te bagi...nu?Acum ma intreb cat timp trebuie sa astept raspunsul lor..si daca nu raspund ce pot face?
multumesc.
Buna seara!
Am si eu o intrebare..Dupa ce depui o notificare la care nu ti se raspunde (nu stiu care este termenul in care ti se poate raspunde) ce faci?
Răspuns la discuția Microintreprindere nou infiintata
multumesc mult pentru raspuns.
Buna ziua,
pentru o societate nou infiintata in luna decembrie pentru a putea fi pastrata cu un impozit de 3% (ca microintreprindere) si in anul urmator trebuie sa aibe un angajat pana la finele anului acesta sau il poate angaja in cele 60 de zile conform legii?
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
cred ca ar trebui sa incep alt joc...

asigurari
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
taciturn
da...
am ajuns sa fac haz de necaz.:giggle:
cred ca aveti dreptate cu compensarea....sau poate raman si fara loc de munca si cu datele personale folosite.o sa vb cu un avocat sa evaluam riscul....si... la lupta cu ei :training:
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
itinerar