avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate Adryann22

Activitate Adryann22

Buna ziua,

Doresc sa stiu ce inseamna perioada de proba intr un CIM adica perioada determinata de 90 de zile adica 3 luni nu este perioada de proba?
De ce in CIM in perioada de 90 de zile se mai specifica 5 zile de proba?
Buna ziua,

Vin cu rugamintea la dumneavoastra de a ma invata ce pot face in cazul meu el fiind urmatorul:

Sunt insurat de putini ani si locuiesc impreuna cu parinti ei, anu lacesta a venit pe lume si un copil si ne bucuram enorm de mult de ea in schimb am certuri foarte dure cu parinti ei pentru ca nu ne lasa sa crestem copilul si sa ii dam educatia care dorim tot timpul ei intervin cu argumente si o intorce si pe sotie impotriva mea, parinti ei m au pus sa aleg intre sotie, copil si parinti mei tot ei nu doresc sa o duc si la parinti mei sa o vada macar imi interzic aproape tot ce doresc sa fac au vrut sa ma dea afara din casa (adica sa parasesc domiciliu conjugal).

Va multumesc

Astept raspunsul dumneavoastra?
Răspuns la discuția Ce as putea face?
Am depus cerere scrisa cu nr de inregistrare si mi s-a raspuns ca fiind contoarul pe partea lui de casa erea normal sa ii revina lui?
Ok de acord cu dumneavoastra are voie dar facuta de cine este procura aceea copii batranei nu au dat semnatura si batrana acum din cauza lui are alshaimer si epilepsie am biletul de externare al dansei eu fiind un nepot.
Buna ziua,
Am rugamintea de a ma informa cum as putea sa aflu daca a procedat corect persoana care a trecut curentul pe numele lui fara a avea sematura propietarului care a fost luat in intretinere si fara drept de semnatura din partea acestuia casa care s-a vandut a fost si este impartita in 2 parti egale culmea in 2009 am aflat ca eu nu mai am dreptul sa consum curent pentru ca el a trecut contuarul pe numele lui fara acordul meu camerele mele se alimenteaza in continoare din acelasi contuar dar eu nu mai folosesc curent ce as putea face in continoare?
Buna ziua,
Vin cu rugamintea la dumneavoastra de a va intreba daca persoana care a luat in intretinere o batranica care nu mai este in facultatile mintale are voie sa faca procura fara sa intrebe copii persoanei si sa i se ridice pensia de o alta persoana straina cum ar fii (curator) si ar avea voie sa ii ridice pensia fiind un bun al batranei iar copiii batranei traiesc?
Răspuns la discuția Mutarea Gardului
Nu va suparati ca va intreb dar aveti idee cam cat m-ar costa cu totul aceasta actiune si daca imi voi recupera bani si de la cine? Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Mutarea Gardului
Dar eu ca sa inaintez un proces trebuie sa chem pe cineva sa masoare sa imi dea un proces verbal cu martori ca nu am terenul si care dovedeste ca lipseste?
Răspuns la discuția Mutarea Gardului
Sau daca ei in momentul cand sunt instintati muta gardu pe terenul lor inaintez un proces degeaba. Unul din ei cunoaste legile fiind Politist.
Răspuns la discuția Mutarea Gardului
Si ce risca cei in cauza?