avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 335 soluții astăzi
Forum Activitate ezPTCro

Activitate ezPTCro

Răspuns la discuția Infiintare site
Vplay nu ar sti ce este un drept de autor nici daca iar pica in cap , e pur si simplu o modalitate ilegala de a genera trafic , daca erati programator stiati despre ce este vorba :rtfm:
Va multumesc frumos pentru raspuns , acum mam lamurit . Se poate inchide.
Ati inchis topicul legat de CASS . Am vrut sa aflu valoarea CASS ului , pentru ca trebuie sa fac calcule si din partea pers fizice , ca atunci nu se merita sa faca , "sa preseteze" (cum se numeste) ceva daca au cheltuieli mai mare decat venitul daca si in cazul unui leu primesc mai putin cu 16% si in plus au de platit CASS.
deci eu ca firma mai trebuie sa platesc 222 lei pentru cineva ca ii dau un venit de 50 lei din care retin si 16 % ???
Din experiente anterioare aveti in vedere ca nu sunt prea comunicativi si dureaza si destul de mult . Eu va recomand cea online , este necesar o adresa de e-mail valida si bafta multa la completarea formularului conform indtructiunilor din ghid ,care este dezastruos conceput.
perfect de acord , atunci pe ce temei se considera introducerea unor date eronate ca si falsificare ? presupun ca era contul dvs pe care lati folosit.
La un SRL mai nou am aflat ca pe langa 16 % imp retinut mai trebuie sa platesc si CASS pentru persoanele fizice pe care ii platesc pentru reclama onlina si comision din vanzare spatiu publicitate online.
Sunt persoane la care platesc incepand cu 50 lei.
Cum calculez CASS ce trebuie sa platesc ? Unde ma incadrez mai exact.

Va multumesc.
Sa inteleg atunci , ca trebuie sa platesc separat , adica nu retin CASS pentru fiecare persoana ?

Cum definesc mai exact o persoana fizica neautorizata care are un blog urmarit de multa lume astfel eu imi fac reclama pe site-ul lui din cauza traficului mare si ii platesc un venit nu neaparat lunar , poate saptamanal poate trimestrial.
Răspuns la discuția Domenii Web .Ro
Domeniile .ro nu se pot vinde pur si simplu . Ele se inchiriaza . Vedeti regulamentul Transferul Dreptului de Folosinţă al unui Domeniu .ro la RoTLD .
O persoana poate renunta si cealalta poate so cumpere din nou achitand pretul total.

Daca vrei sa faci ce ai zis prima data inregistreaza numele de brand pe tine si dupa numele de domeniu aferent. Is mai multe avantaje pe firma.

Eu nu stiu sa existe "inregistrare cu rea credinta" din moment ce nu este obligatoriu inregistrarea domenilor. Se merge pe primul venit primul servit. Companiile straine nu au decat sa puna un.ro dupa .com sau sa faca un subdomeniu ro.numele.com.