avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Activitate klay

Activitate klay

vreau sa stiu daca pot sa fac o cerere de anulare a interdictie sau cel putin de micsorare a perioadei de interdictie a vizitei in penitenciar.cum si ce trebuie facut,o cerere la directorul penitenciarului?va multumesc.:">
klay a scris:

dar in cat timp aproximativ ii vin banii?specific ca inculpatul a primit 5 bani condamnare si asociatia victimelor strazii trebuie sa plateaca despagubirile.va multumesc.dar din penitenciar poate sa_si faca un cont bancar?



va multumesc mult.va doresc o seara linistita.
a avut o comisie sa.i schimbe regimul,dar din pacate tocmai ce fusese transferat de la un alt penitenciar si bineinteles ca nu s.a mai uitat nimeni sa vada daca a lucrat sau nu in celalalt penitenciar si mentionez ca raportul l.a scos,cum se spune.deci,pana nu i se transmite de cei din penitenciar ca poate face cerere,nu are nicio sansa?mai exact cat ar mai avea de executat,avand in vedere ca are si doua luni castig prin munca prestata?
sotul meu are o pedeapsa de 4 ani jumate a executat 2 ani si nu stiu daca poate face cerere de eliberare conditionata avand in vedere ca
e la regimul inchis acum.mentionez ca in tot acest timp a lucrat si a fost inscris si la cursuri.va multumesc.
dar in cat timp aproximativ ii vin banii?specific ca inculpatul a primit 5 bani condamnare si asociatia victimelor strazii trebuie sa plateaca despagubirile.va multumesc.dar din penitenciar poate sa_si faca un cont bancar?
sotul meu este victima unui accident rutier,acum i s_a u acordat despagubirile morale,dar el este arestat intr_un de doi ani int_un alt dosar.cum poate sa primeasca despagubirile?specific ca nu are niciun cont bancar.poate sa_si faca unnul din penitenciar?sau i se pot vira banii direct in contul de la penitenciar?va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția dreptul la vizita
daca ai nr dosarului poti intra pe net sa vezi data knd are instanta.nu are cu ce sa-ti dauneze k te duci sa-l vizitezi.poate sa dureze si un an,depinde pt ce e judecat,ce fapta.faci un lucru f bun k ii esti aproape akum in astfel de situatie knd ii este enorm de greu.daca vrei vorbim mai multe,ppot sa te ajut cu asemene sfaturi,din pacate sotul meu e arestat de un an si 8 luni.kappa_klay@yahoo.com.
Răspuns la discuția dreptul la vizita
il puteti si vizita dar trebuie sa mergeti acolo unde e retinut sa va interesati.daca e pe sectie ii puteti pune bani sa va poata suna el sau cumparati-i cartele de public si le dati gaborilor sa i le dea daca nu puteti sa i le dati dv la vizita.
dar la starea civila din tr severin pot sa-mi dea vreun detaliu ceva?nu ar fi fost normal sa_i instiinteze de la focsani cand s-a dat hotararea definitiva ca am inteles ca trebuie anuntat la starea civila intr-o asemenea situatie ca sa poata face anumite insemnarai privind starea civila.daca merg la starea civila in orasul meu natal nu rezolv nimic?