avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate matte

Activitate matte

Am avut suspendata activitatea pe 3 ani a trecut termenul iar acm am primit hot.judecatoreasca cara ,,dispune dizolvarea societatii'',in baza acesteia pot sista plata curentului si a tv.la sediul societatii pe care il am inchiriat la o persoana fizica si care nu mai doreste sa am sediul societatii la el in apartament,cum pot desfinta acest sediu si cum pot scapa de plata acelui bec platit ca societate.Multumesc !
Multumesc domnisoara Laura pentru aceste informatii care ma ajuta foarte mult ,va doresc numai bine!
Cu respect matte!
Răspuns la discuția Pensionare anticipata
Va multumesc foarte mult pentru aceste informatii !
Se poate sa ramana pe societate dar nu mai puteti baga in acte cheltuielile cu intretinerea lui si a carburantului folosit ,suspendarea cand am facut-o eu era pe 3 ani obligatorie acum nu mai stiu ce legi au mai dat.
Răspuns la discuția Pensionare anticipata
10 sept 1955 sant barbat ,cer scuze pentru ca am uitat sa scriu aceste detalii.
Va multumesc pentru raspuns eu am facultate de 3 ani si modul ped. dppd dar nu stiu daca este nevoie si de master la cei cu facultate de 3 ani?
Daca am 39 de ani lucrati si varsta de 56 ani pot sa ma pensionez anticipat si care sant pasi de urmat daca se poate,va multumesc.
Pentru a preda in invatamantul gimnazial ce fel de studii sant necesare?