Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate societate comerciala

Urmeaza sa suspend activitatea unei societati comerciale care are in proprietate un autoturism. Pentru alte contracte (Vodafone, etc) vom solicita trecerea lor pe persoana fizica. Autoturismul il putem pastra inmatriculat pe aceasta societate comerciala?
Suspendarea se poate face pe o perioada mai scurta de 3 ani?
Se poate sa ramana pe societate dar nu mai puteti baga in acte cheltuielile cu intretinerea lui si a carburantului folosit ,suspendarea cand am facut-o eu era pe 3 ani obligatorie acum nu mai stiu ce legi au mai dat.
Puteti suspenda activitatea societatii pentru o perioada mai mica de 3 ani.