avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters243431

Activitate ContSters243431

Răspuns la discuția acuzatie furt
nu s-a petrecut pe timpul noptii ci ziua, in timpul programului de lucru, si e vorba doar de produse de valoare mica intre 5-15 lei si ar fi prima abatere, nu exista antecende, exista sanse sa nu se ajunga prea departe? (inca nu am vazut inregistrarile, nu stiu ce se vede pe ele, cat de clar sau sugestiv, deocamdata am fost doar informati ca a existat acea camera ascunsa si ca urmeaza sa ne ajunga si cd-urile cu inregistrarile)
Discuție acuzatie furt
buna ziua,

o situatie mai delicata, sunt angajat al unui supermarket si atat eu cat si colegii din cauza salarului de mizerie mai obisnuit sa ne servim cu anumite produse din depozit. Azi am aflat ca timp de 3 luni a fost montata o camera de supraveghere ascunsa intr-un detector de miscare in depozit si se asteapta analiza imaginilor. Ce putem risca, avand in vedere ca nu au existat pana acum camere in depozit si nici nu este semnalat aces lucru cum este in incinta magazinului sau in casierie/seif prin mentiunea "incapere supravegheata video". Si mai mult chiar daca pe camera se vede ca introducem in buzunar un prodfus la iesire din schimb trecem prin filtru paza unde suntem veriifcati, daca ei nu au descoperit acele produse asupra noastra se mai pot lua masuri legale?