avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate barsanviorica

Activitate barsanviorica

Eu sunt singurul mostenitor al tatalui meu, iar In 1987 la intocmirea certificatului de mostenitor a fost omisa o parcela,ma intereseaza cam care ar fi costurile pentru emiterea unui supliment de succesiune pt.aceasta parcela de 440 mp., fanat intravilan( denumire preluata din foia de avere a tatalui meu )aflata in orasul Zlatna jud Alba
modaliatatea de recuperare a sumelor de 5.5% retinute ilegal din pensia integrala
Buna ziua,
Sunt bucuroasa ca mi se ofera posibilitatea de a mai primi ceva sfaturi legate de situatia nefericita traversata de fiul meu, care de acum pare fara sfarsit echitabil.
In data de 21 august 2010 masina in care se afla fiul meu a fost lovita in plin de un autoturism inmatriculat in Germenia condus de un cetatean german de origine romana,asigurat la Generali cu Carte internationala d'Asuurance Automobile,accidentul s-a terminat cu decesul tanarului(28ani) care conducea autoturismul inmatriculat in Ro si accidentarea grava a inca trei tineri(cu multe zile de spitalizare).
O prima intrebare se refera la data la care s-ar prescrie fapta penala a conducatorului auto german?
Ce posibilitate legala exista pt.a te apara de amanarile perpetuee ale instantelor judecatoresti?
Cum as putea eu,martor(al familiei baiatului decedat) in acest proces sa protestez ca am fost adus la trei termene(3 zile total ratate si deplasare la 150 km) si de fiecare data s-a refuzat audierea mea, parea ca se intampla de fiecare data din reaua vointa a judecatoarei,ce consecinte poate avea asupra mea refuzul de a ma prezenta la o noua citare?
Puteti sa ma ajutati cu precedent in rezolvarea unor cazuri similare, despagubite de Generali asigurari in Germania(mai ales) sau Italia(deci deces si accidentari grave fractura de bazin si hematom cranian)