avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate andreifcdb

Activitate andreifcdb

dar daca imi iau un avocat bun pot sa scap fara suspendare si sa dau de permis dupa 6 luni ? sau eu stiu...e ceva de facut ?
Pe 22 octombrie am procesul, au trecut 8 luni de la accident, am inteles ca dupa incheierea procesului trebuie sa astept un an pana am voie sa dau de permis, nu se poate face intr`un fel sa imi scada din perioada ca am asteptat 8 luni degeaba ?
am o intrebare, daca am permisul suspendat pt fapta prezenta, pot circula cu un moped?am atestat pt conducerea pe drumurile publice de cand aveam 16 ani...
multumesc mult pentru sfaturi, o sa revin cu intrebari pe parcurs, multumesc mult !
am inteles, deci dupa ce se da sentinta, de atunci intr`un an de zile o sa pot da examenul de conducere, timpul care a trecut pana acum nu are nici o importanta...la suspendare e vorba de cateva luni sau 1 an, 2 ?
mi`au fost recoltate probe biologice si daca nu ma insel a iesit undeva la 1,3 - 1,2 ... nu am mai avut antecedente.
In data de 28 decembrie 2011 am avut un accident rutier fara victime, fara alte masini implicate, doar un copac. In aparatul alcooltest a rezultat o alcoolemie de 0,73 in aerul expirat, aveam permisul de doar 2 luni deci eram incepator, vreau sa stiu la ce sa ma astept in cazul asta si ce este de facut, cat timp raman fara permis, daca imi face sau nu dosar penal, suspendare... Au trecut 2 luni si n`am fost decat sa dau o declaratie si atat. Astept raspunsurile dumneavoastra ! Multumesc !