avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate ancageorgeta

Activitate ancageorgeta

Sunt functionar public din anul 2010- inspector , grad profesional asistent, clasa de salarizare 32. Pot promova intr-un grad profesional superior in cursul anului 2016 in conditiile in care in luna ianuarie 2014 am fost in concediu medical, iar din februarie 2014 pana in noiembrie 2015 am avut contractul de munca suspendat pentru efectuarea concediului crestere copil?
De la secretariatul institutiei mi sa raspuns ca nu pot promova deoarece nu am doua evaluari consecutive
Discuție salarizare
1.In anul 2005 am absolvit facultatea, sectia asistenta sociala, la 01.04.2006 m-am angajat ca asistent social cu contract de munca pe perioada nedeterminata in cadrul unei primari. In februarie 2010 am absolvit si masterul - Managementul serviciilor sociale si de sanatate. La data de 29. 07.2010 postul de asistent social a fost transformat in functia publica de inspector, clasa I, grad profesional asistent, treapta 1 de salarizare, gradatia 1, iar salariul de baza a ramas acelasi ca la 01.01.2010, adica 1.069 lei.
2. In martie 2008 s-a angajat si colega mea ca referent studii medii cu atributii de asistenta sociala. Mentionez ca la acea data avea o vechime in invatamant de 9 ani. La data de 01.01.2010 era incadrata ca referent treapta de salarizare I, gradatia 4 cu salariul de baza de 888 lei. In data de 29.07.2010 si postul dansei a fost transformat in functie publica de referent, clasa a III, grad profesional superior, treapta de salarizare 1, gradatia 4, cu salariul de baza de 1150 lei.
Tot cea ce as vrea sa stiu daca sunt incadarta corect, deoarece de la secretariat nu am primit nici un raspuns care sa ma convinga ca este corect. raspunsul secretarei a fost: ASA VA INCADRAT CEI DE LA ANFP.
Sunt constienta ca, colega mea are vechime mai mare ca mine (aproximativ 6 ani), dar totusi nu se vede nicaieri diferenta de studii